UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін вирішив "добровільно-примусово" забирати землі у НАНУ

Уряд підготував проект змін до земельного кодексу, що дозволяє забирати землі у наукових установ за "добровільної відмови". В НАН впевнені, що таким чином влада хоче узаконити незаконне захоплення земель Академії.

Кабінет міністрів підготував законопроект про внесення змін до Земельного кодексу, якими пропонується забирати право на користування земельними ділянками у Національної та галузевих академій наук шляхом "добровільної відмови" і "вилучення за рішенням уряду".

На думку експертів, ухвалення цих змін узаконить вже апробовану схему захоплення земельних ділянок і виведення їх з державної власності, пише DT.UA.

Проект закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо припинення права користування земельними ділянками підприємств, установ та організацій, що перебувають у віданні НАН україни або галузевих академій наук" був зареєстрований у Верховній Раді 15 липня, якраз перед депутатськими канікулами.

"Мабуть, враховуючи специфіку нашого законодавчого органу, ініціатори проекту закону розраховували нишком проштовхнути його на осінній сесії парламенту", - вважає оглядач ZN.UA Лідія Суржик.

У пояснювальній записці до документа гранично чітко сказано, якими шляхами передбачається звільняти академічні установи від власності у вигляді земельних площ.

"З метою врегулювання процедури припинення права постійного користування земельними ділянками державної власності підприємств, установ і організацій, що перебувають у віданні Національної та галузевих академій наук, пропонується внести зміни до Земельного кодексу України в частині добровільної відмови від права користування земельними ділянками та вилучення їх за рішенням Кабінету міністрів України", - зазначено в документі.

Ні до підготовки документа, ні до його доопрацювання НАНУ не залучали. Доопрацювати проект Кабмін доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством освіти і науки. І "доопрацьований проект закону погоджено з Міністерством освіти і науки без зауважень".

"Якщо тільки ці доповнення узаконять, керівники академічних установ будуть поставлені в такі умови, що погодяться віддати не тільки землю, але і рідний дім", - зазначив юрист Сергій Демченко, помічник президента НАН України.

Позиція Академії наук щодо законопроекту викладена в листі президента НАНУ академіка Бориса Патона президенту України Віктору Януковичу. У ньому, зокрема, підкреслюється, що запропоновані зміни в Земельний кодекс "дозволять узаконити незаконне захоплення земель Академії наук і звільнити винних у їх розбазарюванні від кримінальної відповідальності". Реакція глави держави на лист поки невідома.

Докладніше читайте в статті Лідії Суржик "НАНУ: земне тяжіння" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

МОН пропонує робити НДІ структурними підрозділами університетів

Спроби реформувати НАН по російському зразку можуть призвести до загибелі української науки

Ні один з 14 дослідницьких університетів в Україні не отримує адекватного фінансування

Чисельність науковців в Україні за роки незалежності скоротилася в три рази