Кабмін затвердив Порядок та умови фінансування субвенції на боротьбу з COVID-19 і його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти та їх розподіл між місцевими бюджетами. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Субвенція з державного бюджету спрямовується на придбання: ноутбуків для педагогів шкіл для організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання - в обсязі 980 млн гривень; засобів захисту, необхідних для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році - в обсязі 20 млн гривень", - йдеться в повідомленні.
Придбані ноутбуки будуть закріплюватися за навчальними кабінетами відповідних установ загальної середньої освіти і використовуватися виключно для організації освітнього процесу в ЗОСО. У разі встановлення заборони на відвідування навчальних закладів її здобувачами ноутбуки на період дії такої заборони можуть надаватися в користування педагогічним працівникам з метою належної організації освітнього процесу.
Для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій ЗНО буде здійснюватися придбання: дезінфікуючих засобів для обробки рук і шкіри для учасників зовнішнього незалежного оцінювання, інструкторів, старших інструкторів, чергових, відповідальних за пункт тестування та медичних працівників; дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь пунктів тестування; ізоляційних медичних одноразових халатів і захисних щитків для інструкторів, старших інструкторів, чергових, відповідальних за пункт тестування та медичних працівників.
У МОН зазначили, що згідно з прийнятою сьогодні постановою КМУ використання субвенції здійснюється на основі співфінансування з місцевих бюджетів.
Як повідомлялося раніше, пробне ЗНО в Києві і Миколаївській області перенесли на 15 травня. Також через карантин у деяких регіонах можуть продовжити навчальний рік.
«Дзеркало тижня» системно відстежує ситуацію з освітою в Україні. З початку карантину багато матеріалів ми присвячуємо дистанційному навчанню, цифровізації освіти і реформування середньої і вищої школи.
Як технології змінюють освіту, читайте в статті Максима Сундалова «З паперу - в цифру, з класів - в онлайн». Які нововведення пропонує проект Типового навчального плану для 5-9 класів, розповідає Володимир Онацький в матеріалі «Як навчатимуться старшокласники завтра». Чому вкладення державних і місцевих бюджетних коштів в освіту повинні підвищувати його якість, а не спрямовуватися на ремонт фасаду та класів, пояснює Анатолій Ткачук в матеріалі «Інвестиції в освіту або в асфальт?».