UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін направив на підготовку фахівців 42 млрд гривень

Мінекономіки вперше пропонує віддавати перевагу інженерно-технічним і природничим спеціальностями.

Кабінет міністрів направив 42,5 млрд грн на підготовку 189 тис. фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, а також на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році. Про це інформує прес-служба Міністерства економіки.

"Ми аналізуємо потреби ринку праці. Тому в цьому році Мінекономіки вперше пропонує віддавати перевагу інженерно-технічним і природничим спеціальностям під час формування держзамовлення. На сьогоднішній день такі фахівці не тільки затребувані на ринку, але і є високооплачуваними", - зазначив перший віце-прем'єр -міністр - міністр економіки Олексій Любченко.

Зокрема, Кабмін направив 39,8 млрд грн на підготовку молодших і професійних молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів і науково-педагогічні кадри. 567,4 млн грн направлено на підготовку робітничих кадрів. 2,2 млрд грн направлено на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта).

Загальний обсяг державного замовлення у 2021 році становить 188 938 фахівців:

Також в 2021 році держзамовленням передбачено підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів, з яких 4 319 аспірантів і 428 докторантів. У порівнянні з минулим роком збільшено держзамовлення на спеціальності "Кібербезпека", "Біомедична інженерія", "Біотехнології та біоінженерія", "Агрономія", "Водні біоресурси та аквакультура".

Читайте також: В Україні кількість закладів, які пропонують вищу освіту, сягає понад 1200 — це забагато

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені визначили «академічних негідників» року. Лідером в 2021 році став діючий міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Про особливості вступної кампанії у 2021 році читайте на сайті ZN.UA. З результатами ЗНО можна ознайомитися в інтерв'ю з директором УЦОЯО Валерієм Бойко.