Головна військова прокуратура отримала дозвіл на вилучення в Офісі президента документів, які стосуються Іловайської трагедії 2014 року. Дозвіл на тимчасовий доступ і вилучення надав слідчий суддя, повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури України.
Військова прокуратура здійснює досудове розслідування агресивної війни Росії проти України, що спричинила загибель людей та інші тяжкі наслідки. Зокрема, обставини проведення антитерористичної операції (зараз операція Об'єднаних сил – ред.) в Донбасі у серпні 2014 року, причини виникнення та наслідки Іловайського котла.
"У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні буде забезпечено всебічне та неупереджене дослідження всіх обставин прийняття рішень щодо планування та проведення у серпні 2014 року бойової операції в районі міста Іловайськ", - наголошується у повідомленні.
Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 українських бійців, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.
У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.
Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.
Докаладніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".