Одним із перших компромісів, прийнятих консультаційною радою з медреформи, стала бюджетна програма на підтримку установ. На неї у державному бюджеті було закладено 1 млрд 450 млн грн, розповіла ZN.UA директорка Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова.
Кошти призначалися на такі установи, як будинки дитини, МСЕК, бази спецпостачанння тощо. Є чітко визначений бюджетним кодексом перелік.
"Але коли здійнявся галас, що є установи, які за результатами контрактації із НСЗУ просідають, з Програми медичних гарантій на їх підтримку забрали 905,8 млн грн. Це додаткова субвенція, яку додали в ці 1 млрд 450 млн грн", - додає чиновниця.
Кошти були розраховані на три місяці, щоб на розсуд керівника області дофінансувати медустанови, які мають значний дефіцит, до 80% їх історичного фінансування.
Також за рахунок ПМГ додали грошей на фінансування заходів щодо примусового утримання – коли пацієнт потрапляє до психіатричної лікарні за вироком суду. Ще понад 651 млн грн було додано на інсуліни. Постанову Кабінету міністрів №250 було прийнято 25 березня 2020 року. І вже в квітні гроші пішли в регіони.
Проте 15 квітня урядовою постановою № 285 до постанови №250, без збільшення суми фінансування, було додано пункт, що кошти, отримані з цієї субвенції, можна також використовувати на виплату доплат за COVID-19 (обіцяні медикам 300% - ред.).
Вважається, що МОЗ збирався попросити на це додаткове фінансування у Мінфіну. Але на сьогодні ця субвенція залишилася незмінною.
Які висновки не були враховані під час розробки медреформи і яких дійшла робоча група з її вдосконалення, читайте у статті Алли Котляр "Скасуванння медреформи. Назад у совок?" для ZN.UA.