Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування щодо трьох екс-бійців київської роти "Беркута", підозрюваних у вбивствах учасників Революції Гідності, і направила до Печерського районного суду Києва обвинувальні акти. Про це увечері 9 лютого повідомив прокурор управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк в ефірі Hromadske.tv.
"На сьогодні прокуратура володіє достовірною інформацією, по тих випадках, коли кулі були знайдені в тілах загиблих, з яких одиниць зброї були ці кулі випущені", − сказав прокурор. Він також уточнив, що слідство ідентифікувало зброю. Більш того, прокуратурі відомо, за ким із бійців, згідно з відомчим наказам, були закріплені дані одиниці зброї.
"На даний момент встановлено 25 підозрюваних. 18 бійців спецроти "Беркут" і двоє командирів знаходяться в розшуку. П'ятеро "беркутівців" під арештом, справи двох розглядаються Святошинським судом, по трьох – справу закрито ", − уточнив Псюк.
Прокурор також розповів, що після розстрілів на Інститутській та Грушевського, зі складів київської роти "Беркута" пропали 24 автомати.
"12 з них вже повністю ідентифіковані, 11 – з високою долею ймовірності", − повідомив прокурор, коментуючи повідомлення ГПУ і СБУ про виявлення зброї, з якої вбивали евромайдановцев.
У п'ятницю, 5 лютого, голова Служби безпеки України Василь Грицак і голова Генеральної прокуратури Віктор Шокін доповіли президенту Петрові Порошенку про виявлення та часткову ідентифікацію зброї, з якої вбивали "майданівців". Зокрема, були виявлені фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї. 12 з них вдалося ідентифікувати.
Нагадаємо, розслідування великої кількості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, призупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".