UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ оприлюднила наказ про призначення екс-беркутівців до Нацполіції

Призначені співробітники проходили у справі про побиття "автомайдановцев" в січні 2014 року, стверджують у генпрокуратурі.

Начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк наполягає, що в поліцію взяли чотирьох колишніх працівників "Беркута", які причетні до побиття активістів "Автомайдану" у січні 2014 року.

"За результатами розслідування подій на Майдані по одному з епізодів, який стосується побиття "автомайдановців" на Кріпосному провулку та на вулиці Щорса в січні 2014 року, повідомлено про підозру колишньому командиру однієї з рот київського "Беркута" раніше, а 12 і 13 січня повідомлено про підозру ще чотирьом його підлеглим – колишнім "беркутівцям" київського полку", - сказав Горбатюк журналістам на брифінгу в середу, 13 січня.

"За матеріалами слідства, ці "беркутівці" призначені в ряди поліції в порядку переатестації", - заявив Горбатюк.

Коментуючи заяву глави Нацполіції Хатії Деканоїдзе про те, що інформація ГПУ про те, що 4 "екс-беркутівця" пройшли переатестацію, не відповідає дійсності", Горбатюк заявив:

"Щодо цих бійців, яким повідомлено про підозру, в матеріалах слідства є накази про призначення їх до лав Національної поліції".

Щоб "усунути будь-які інсинуації", він процитував наказ в. о. генерала поліції Терещука від 7 листопада 2015 року, не називаючи імен, тому що ці люди є підозрюваними:

"...Призначити тих, хто прибув з Головного управління МВС у Києві, з присвоєнням спеціальних знань поліції в порядку переатестації від 7 листопада 2015 року такого-то, мав спеціальне звання "прапорщик міліції", призначити поліцейським полку поліції особливого призначення №1 Головного управління, присвоївши йому звання "старший сержант поліції".

24 грудня член атестаційної комісії Олександр Кравцов повідомив, що кілька колишніх бійців третьої роти київського "Беркута", які брали участь у побитті студентів 30 листопада 2013 року, успішно пройшли атестацію для служби в Національній поліції.

Нагадаємо, Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".