UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генштаб ЗСУ оновив офіційні дані щодо втрат у битві під Іловайськом

Наведені цифри публікуються без урахування даних по добровольчим підрозділам, які перебували у сфері відповідальності МВС України.

Напередодні річниці Іловайської трагедії стали доступні нові офіційні дані щодо втрат Збройних сил України – так, безпосередньо під час виходу "зеленим коридором" загинуло 129 осіб, 22 пропали безвісти (станом на 22 серпня 2019 року 10 до цих пір не виявлені), ще 10 осіб потрапили у полон, йдеться в інформації Генерального штабу ЗСУ, повідомляє BBC News Україна.

"Кількість військовослужбовців, які загинули в боях за Іловайськ – 220 чоловік, 44 поранено, 40 – зниклих безвісти, 13 утримуються в заручниках (станом на 22 серпня 2019)... Саме 29 серпня 2014 року: загинули – 129 осіб, поранено – 18 чоловік, пропали безвісти – 22 (станом на 22 серпня 2019 року – 10 залишаються), у заручниках – 10 (станом на 29.08.2014)... До загиблих додано кількість зниклих без вести, які були ідентифіковані за експертизою ДНК станом на 16 серпня 2019", – сказано в інформації Генштабу.

При цьому цифри втрат, наведені Генштабом, публікуються без урахування втрат, понесених добровольчими підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, які воювали поруч з армійськими підрозділами.

Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 українських бійців, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.

У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.

Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".