Генеральний прокурор України Юрій Луценко змінив групу прокурорів, які займатимуться розслідуванням справи учасника Революції гідності Івана Бубенчика. Очолить групу заступниця голови ГПУ Анжела Стрижевська.
"Вважаю неправильною кваліфікацію дій учасника Революції Гідності І. Бубенчика, яку визначили працівники Департаменту спецрозслідувань С. Горбатюка. Після наради прийняв рішення про зміну групи прокурорів щодо даного епізоду розслідувань подій на Майдані", - написав Луценко на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, дії Бубенчика за часів Євромайдану мають бути остаточно кваліфіковані до кінця середи, 4 квітня.
"Протягом дня чекаю від неї (Стрижевської – ред.) остаточного об'єктивного рішення щодо кваліфікації дій Івана Бубенчика 18-20 лютого 2014 року під час подій на Майдані Незалежності, визначення його статусу в провадженні, а також запобіжного заходу, який можливо застосувати до нього", - додав генпрокурор.
Учасника Революції гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області та доставили до Печерського районного суду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.
Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.
Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.
Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.
У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.
Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".