UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фото жителів Бучі, Ірпіня й Бородянки, що повернулись додому: уламки минулого життя

 «Вони знають, що двері мають бути тут, а вікно там, але цього вже немає».  « Я навіть плакати більше не могла. Я просто стояла посередині». «Робив шість-сім ходок на день. Я був єдиним, хто міг це зробити. Брав із собою до Києва людей скільки зміг і возив звідти їжу, або те, що мені передадуть волонтери». 

Вже минуло майже 10 місяців від 24 лютого. Жахаючі

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Mykhaylo Palinchak Photography (@mpalinchakphoto)

">фото розстріляних людей, що лежать просто посеред вулиць,а також братські могили і випалена земля показали безпрецедентну жорстокість російської армії. Зруйновано понад 100 тисяч будівель. Мирні київські передмістя Буча, Ірпінь та Гостомель, які донедавна були притулком для українських сімей середнього класу, перетворилися на криміногенне місце, де міжнародні розслідувачі військових злочинів розбивають намети та створюють мобільні командні центри, йдеться в матеріалі видання Mother Jones.

Ті, хто вирішив не тікати від війни, звикають. І поки вони продовжують воювати, багато хто намагається відновити свій розпорядок дня, війна стає нестерпним фоном повсякденного життя. Дехто з тих, хто втік із колись тихих приміських районів, повернувся, сподіваючись, що їхні будинки все ще стоятимуть. Все, що вони знайшли – лише уламки та пил.

Читайте також: Бучанець Геннадій Камєнєв: «Просив бути обережною. Вона востаннє сказала: «Люблю!». Далі авто з дитиною розстріляли з РПГ»

Ірпінь. Ті, хто залишився, спали в підвалі

Читайте також: Мистецтвознавиця з Ірпеня провела фотовиставку в своїй зруйнованій війною квартирі

Читайте також: «Чоловік у полоні, а сина розстріляли шістьма пострілами в груди». Біль із Гостомеля та Бучі

Буча. Танковий снаряд пробив три стіни

Повернувшись до квартири, Алла та Андрій виявили, що танковий снаряд пробив вікно та три стіни та застряг між плиткою у ванній. «Ми все одно хотіли переробити ванну, — сухо каже Андрій.

Читайте також: У Києві представили тизер фільму «Буча»

Горенка. “Я працювала на свій дім все життя, і все зникло за одну частку секунди”

Валентина відвідує Горенку, щоб розпочати процес оформлення державної допомоги, обіцяної тим, хто втратив житло. «Я працювала на свій дім все своє життя, і воно зникло за одну частку секунди», — каже вона, стоячи посеред уламків. Бакс, схвильований кожного разу, коли вона приходить, стрибає з вхідних дверей, які зараз лежать понівечені на підлозі, там, де раніше була вітальня.

Читайте також: Поблизу Бородянки знайшли ще одного вбитого РФ мирного жителя, кількість загиблих на Київщині зросла до 1 314 — поліція

Бородянка. Фотографії і реліквії — все це знищено

22-річна Катя Баранівська стоїть перед житловим будинком, де вона виросла. «Дуже важко повертатися, - каже Катя. «Усі наші сімейні спогади, фотографії, реліквії — все це знищено». Спальня її батьків у їхній квартирі на восьмому поверсі – як відкрита рана. Ліжко стоїть досі застелене.