UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ескалація в Криму сталася через ілюзії Заходу щодо Росії – Washington Post

Російський президент, вірогідно, вирішив, що у нього з'явилася можливість робити все, що він захоче, оскільки Захід його ніколи серйозно не карав.

Президент 3 знову грає з вогнем. Цього разу, можливо, він просто блефує, або ж дійсно готує підґрунтя для ескалації війни проти України. У всякому разі, це відображає бажання Путіна дурити і підривати будь-що заради його цілей як в Росії, так і закордоном, кидати виклик спантеличених США і Європи.

Про це сьогодні в редакційній статті пише Washington Post, нагадуючи про те, як в середу ФСБ звинуватив нібито "українських диверсантів" у підготовці "терактів" в окупованому російськими військами Криму, а також у вбивстві двох російських військових. Україна зі свого боку спростувала обвинувачення і назвала їх провокацією і фантазіями Росії.

"Відсутність доказів, які б дозволили зрозуміти, що ж насправді сталося, надає нового значення старій приказці про те, що на війні правда стає першою жертвою. Тим часом, заяви ФСБ схожі на гамбіт Путіна, який дуже швидко пообіцяв помститися", - пише видання, нагадуючи, що вчора президент Петро Порошенко привів у повну бойову готовність українські війська.

Автори додають, що всі вже бачили "це кіно". Росія супроводжувала дезінформацією окупацію Криму, вторгнення в Донбасі і операції в Сирії. Путін грає за своїми власними правилами навіть на в спорті. Адже, як виявилося, під час Олімпіади в Сочі в 2014 році ФСБ і російська держава таємно давали атлетам допінг, щоб покращити результати.

"Чому ж нова битва почалася зараз? Окупація Криму була дуже популярною вдома, тож Путін, вірогідно, сподівається розіграти цю карту перед парламентськими виборами 18 вересня, відволікши росіян від економічних проблем, які принесли санкції Заходу. Також Путін, можливо, вирішив, що поки США зосередилися на президентських виборах, а ЄС на наслідках Brexit і потоку мігрантів, в нього з'явилося вікно можливостей діяти і не боятися серйозних наслідків", - пише видання.

Зрештою, Росія неодноразово відкидала пропозиції США щодо співпраці в Сирії, а адміністрація Обами у відповідь лише робила нові пропозиції. В Донбасі досі продовжується насильство. 1200 людей загинули лише за останні 8 місяців. Тим часом, Мінські угоди досі не виконані, війна триває, але вона зникла із заголовків.

В 2014 році президент Обама і держсекретар Джон Керрі закликали Путіна відмовитися від глибокої війни проти України. Але російському президенту, схоже, байдуже до цього. США і Європа не можуть більше собі дозволити таке самовдоволення і ілюзії щодо Росії.

Тим часом, видання The Guardian писало, що Путін може вирішити, що настав час для чергового вторгнення в Україну. Попередні вторгнення Росії, як нагадує автор, завжди збігалися з Олімпійськими іграми, як це було в Грузії після Пекінської Олімпіади 2008 року або ж на Україні в 2014 році - після Зимових ігор у Сочі.

Видання The American Interest писало, що Путін дав зрозуміти, що Мінським домовленостям кінець. У Мінських угод були нульові шанси на виконання: український парламент не був готовий голосувати за "децентралізацію", яка б дала автономію захопленим територіям Донбасу, а Росія не збиралася повертати Україні контроль над частиною її кордону.

Загалом, Західні ЗМІ побоюються, що Україна може опинитися на війні на два фронти. Оглядачі пишуть, що російському президенту вигідне відкриття нового фронту війни проти України з огляду на те, що вибори до Держдуми не за горами і йому потрібно зосередити росіян навколо себе.