UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Електронних повісток точно не буде» – народний депутат Веніславський

Раніше Веніславський розповідав про використання електронних скриньок у процесі отримання повісток

Народний депутат з фракції «Слуга народу» Федір Веніславський заявив, що доопрацьований законопроєкт щодо мобілізації, який Кабмін відкликав з парламенту для доопрацювання, не буде містити норм про «електронні повістки». 

«Звичайно, ми маємо відмовитися від паперової волокіти і перевести всі процеси, пов’язані із можливістю мобілізації, і насамперед передмобілізаційної підготовки, до електронних реєстрів, але електронних повісток точно не буде», – заявив Веніславський в ефірі телеканалу «Київ». 

Читайте також: Міноборони розглядає можливість запрошувати у ТЦК через електронні сповіщення

Про можливе виключення з законопроєкту норм про «електронні повістки» 10 січня заявив народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко. Цю інформацію підтвердив заступник голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв (фракція «Слуга народу»). Він зазначив, що пропонується виключити з документа положення про розсилку повісток електронною поштою. Він пояснив, що таку розсилку неможливо проконтролювати.

Раніше саме Федір Веніславський був публічною особою, яка у грудні коментувала інформацію щодо використання електронних скриньок у процесі отримання повісток: «Щодо актуальності електронних поштових скриньок, у нас вже фактично діє електронний кабінет військовозобов'язаних та призовників, який буде містити усі ідентифікаційні дані. Ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що він нібито не отримує повістку і не порушує закон».

Читайте також: Веніславський розповів, чому більше не представляє президента у Верховній Раді

Нагадаємо, 25 грудня у Верховній Раді було зареєстровано новий законопроєкт щодо посилення мобілізації. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ зіштовхнувся з критикою від політиків, представників громадськості та посадовців. Приміром, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. 11 січня Кабінет Міністрів відкликав законопроект з парламенту для доопрацювання.