Після 23 днів вакцинації станом на 19 березня в Україні проведено лише 92 713 щеплень. Колишній заступник глави МОЗ Уляни Супрун на своїй сторінці в Фейсбук закликав українців не звикати до некомпетентних політиків, а вимагати від них якісного управління.
Для порівняння він навів приклад з вакцинуванням у США. Коли Джо Байден прийшов до влади в країні, він пообіцяв американцям, що його команда досягне рівня вакцинації у 100 млн щеплень вже за перші 100 днів.
"Учора цей політик виконав своє зобов'язання. На 60-й день роботи. Він пообіцяв, що у понеділок оголосить нову ціль для себе та своєї команди", - пише Ковтонюк.
Ексзаступник Супрун зауважив, що якісна політика все ж існує - США є прикладом цьому. А для громадян, зокрема й для українців, є нормальним чекати від своє влади якісного управління.
"Не звикайте до некомпетентних політиків. Пам'ятайте, що погане управління - це не нормально. Не шукайте виправдання поганій політиці. Називайте речі своїми іменами. Не сумнівайтеся в тому, що ви і ваша країна заслуговуєте на якісне управління", - пише Ковтонюк.
Нагадаємо, 22 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров'я затвердило план вакцинації українців від COVID-19. Передбачалося, що перший етап охопить приблизно 355 тисяч осіб з критичним ризиком інфікування. Серед цих людей - медпрацівники, які надають допомогу хворим COVID-19, люди і працівники в інтернатних установах, будинках престарілих, військовослужбовці. Під час другого етапу, згідно з дорожньою картою, вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Їх приблизно 2,3 млн осіб.
Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого 2021 року. В Україну привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Упродовж першого тижня Україна не вийшла на заплановані темпи вакцинації.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов і президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Найближчим часом очікуються перші поставки вакцини Pfizer/BioNTech. Як зазначають у МОЗ, надходження вакцини очікується у квітні.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.