В Інституті молекулярної біології та генетики України розповіли, що сумарно в нашій країні наразі циркулює десять різних варіантів штаму коронавірусу "Дельта" - з країн Європи, Америки та Африки. Пресслужба установи зазначає, що про це свідчать дані дослідження, яке науковці провели минулого місяця.
Під час дослідів було вивчено 75 зразків, взятих у хворих на коронавірус людей. Майже у 60% було визначено інфікування так званим "материнським" штамом - який вперше виявили в Індії. Науковці зазначають, що влітку його фіксували лише у половини хворих.
Щодо решти, то в них діагностували штам "Альфа", виявлений вперше в Британії.
Вчені зазначають, що сумарно в Україні наразі циркулює десять штамів. Мутовані варіанти характеризуються більшою швидкістю розповсюдження, тобто вони є заразнішими.
"Мутовані варіанти штаму "Дельта" відрізняються критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше розповсюджуються", – говорить директор Інституту молекулярної біології і генетики, академік Михайло Тукало, додаючи, що дозволені сьогодні в Україні вакцини є ефективними й щодо цих штамів.
Попри заклики МОЗ та численні дослідження, що підтверджують ефективність вакцинації у боротьбі з пандемією, багато українців не хочуть робити щеплення, вважаючи коронавірус – "вигадкою", а протиепідемічні обмеження для нещеплених – обмеженням власних прав.
Чи законна обов’язкова вакцинація? Чи порушує вимога показати сертифікат лікарську таємницю? Чи дискримінують невакцинованих обмеження у користуванні транспортом чи відвідинами громадських закладів? Чесні відповіді на непрості запитання шукайте у статтях Алли Котляр "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" та Олександри Матвійчук "Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність" у ZN.UA.