UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-заступнику міністра оборони і голові "Кузні на Рибальському" повідомили про підозру

Їх підозрюють в поставках катерів і санітарних автомобілів низької якості.

Колишньому заступнику міністра оборони України і голові правління заводу "Кузня на Рибальському" повідомили про підозру в причетності до поставок катерів і санітарних автомобілів низької якості. Про це заявив начальник слідчого відділу Держбюро розслідувань Ігор Гриняк.

"Підозрюваним вручено клопотання про утримання під вартою з альтернативою застави в сумі рівнозначній сумі завданих збитків", - зазначив він, передає "РБК-Україна".

За словами Гриняка, два катери, які були побудовані на "реферати", не можуть бути прийняті на озброєння через невідповідні характеристики, наприклад, водотоннажність. На питання про можливу причетність екс-акціонерів "Кузні" до схеми, він відповів, що перевіряються і "інші особи".

Крім того, вони допустили закупівлю санітарних автомобілів виробництва "Богдан", які не відповідають вимогам і не можуть використовуватися в ЗСУ. За епізодами з автомобілями і катерами державі завдано збитків на суму понад 475 млн гривень.

Про підозру також повідомили двом колишнім директорам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міноборони. Досудове розслідування триває.

За даними ЗМІ, підозру оголошено заступнику міністра оборони України в 2015-2019 роках Ігорю Павловському.

Читайте також: Рейдерство і шахрайство: ДБР повідомило причину обшуків у Мін'юсті

Як повідомлялося, в кінці квітня ДБР провело обшуки на ПрАТ "Завод" Кузня на Рибальському " і підрозділах ПАТ "Богдан Моторс". Слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження за фактами закупівлі Міністерством оборони військової техніки, устаткування і послуг неналежної якості та за завищеними цінами, які здійснювалися в 2015-2019 роках.

Нагадаємо, в 2019 році команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонопромі", до якого причетні посадові особи, наближені до екс-президента Петра Порошенка.

У червні 2020 НАБУ і САП закінчили досудове розслідування у справі Олега Гладковського і скерували його до суду. За версією слідства, зловживання підозрюваного під час роботи в державному концерні «Укроборонпром» завдали державі майже 18 млн гривень збитків. Гладковські неодноразово намагалися дискредитувати розслідування і подавали позови до журналістів про захист честі і гідності.

Сам Порошенко також в 2019 році став фігурантом декількох резонансних справ. У 2021 році розслідування кримінальних справ триває.

Детальніше про корупційний скандал в "Укроборонпромі" читайте в статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук ..."