Двом співробітникам відділення державного "Ощадбанку" у Кіровоградській області оголосили підозру у привласненні понад 2 млн гривень клієнтів банку. Більша частина цих грошей належить пенсіонерам ы дітям з інвалідністю, повідомили в Генеральній прокуратурі у четвер, 26 грудня.
За даними слідства, керівник районного відділення, ймовірно, у змові з провідним економістом в 2016 -2018 роках привласнювали кошти клієнтів банку, проводячи безпідставні операції. Йдеться, зокрема, про безготівкові перекази з депозитних рахунків на підставны карткові рахунки за підробленими документами.
У прокуратурі уточнили, що жертвами схеми стали 72 людини – переважно пенсіонери та одержувачі соціальних виплат.
У свою чергу в фінустанові зазначили, що внутрішні служби "Ощадбанку" самостійно виявили факт зловживання співробітниками під час перевірки.
"Після цього банк звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та надав їм всі підтверджувальні документи. Банк протягом року активно співпрацював зі слідством та ініціював процес завершення справи та передачі її до суду. Винних співробітників банку було одразу звільнено з займаних посад. Наразі всім дітям кошти повернуто в повному обсязі, по інших клієнтах триває процес повернення", - йдеться в заяві банку.
23 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десяти посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. США державного банку. Зокрема, серед затриманих син депутата Березкіна Максим.
Також САП підготувала та передала в Генпрокуратуру подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.
Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями державного банку, підробили необхідні документи, за якими отримали кредит в розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику".
Отримавши кредит, власники "Креатива" вивели державні гроші на рахунки компаній- "прокладок", зареєстрованих в Белізі і Швейцарії, після чого за рахунок цих грошей оплатили покупку корпоративних прав компаній, які мають цінних нерухомим майном.