UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Конституційного суду звернулося майже 50 депутатів через закон про перейменування УПЦ МП

Більшість із тих, хто підписав відповідне звернення до КС, є депутатами фракції "Опозиційний блок".

До Конституційного суду звернулося 49 народних депутатів через закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату, який Верховна Рада ухвалила 20 грудня минулого року, повідомила прес-служба судової установи. Депутати подали звернення для перевірки документу на відповідність Конституції України.

"18 січня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 року № 2662–VІІІ", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що текст звернення опубліковано на сайті Конституційного суду. Зокрема депутати, просять визнати зазначений закон не конституційним. Більшість із 49 підписантів виявилися народними депутатами фракції "Опозиційний блок". В тому числі під зверненням поставив свій підпис і голова фракції Вадим Новінський. Окрім того під поданням підписалися депутати групи "Відродження" Антон Кісе та Андрій Шепко, а також позафракційний Володимир Литвин, та виключений із "Опоблоку" Юрій Бойко.

Відповідний закон зобов'язує церкви, що входять в структуру релігійної організації, центр якої знаходиться в державі, що вчинила військову агресію проти України, вказувати таку належність у своїй назві. За законопроект проголосували 240 депутатів.

Зокрема Українська православна церква Московського патріархату повинна бути перейменована в Російську православну церкву в Україні. Тепер УПЦ МП протягом чотирьох місяців повинна буде перереєструвати свої статути у Міністерстві юстиції.

Нагадаємо, 22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

Верховна Рада 20 грудня прийняла у цілому закон, що зобов'язує колишню Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Зміни до назви та статуту мають бути внесені впродовж чотирьох місяців після набуття законом чинності.

15 грудня Об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Натомість УПЦ МП заявила про невизнання результатів собору та підтвердила заяву про припинення євхаристійного спілкування з Констинопольським патріархатом.

Докладніше читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "На півдорозі до Храму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".