UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для дітей з тимчасово окупованих територій організують безкоштовні курси з підготовки до ЗНО

Набір на курси вже розпочався, вони відбуватимуться в очному, змішаному та дистанційному форматах.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що в Україні працюють над запровадженням проєкту з безплатних підготовчих курсів до вступу у виші для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України, передає пресслужба МОН.

За словами міністра, такі курси дадуть змогу Міністерству залучити якомога більше дітей, які закінчили школи на окупованих територіях після квітня 2014 року, до навчання в Україні.

Цей проєкт діятиме упродовж 2021-2022 років у дев’яти закладах вищої освіти, а саме:

Уточнюється, що у вищезазначених вишах будуть розташовані освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», які допомагатимуть абітурієнтам з окупованих територій подавати необхідні документи для навчання на підготовчих курсах.

Як зазначили в відомстві, планується, що виші забезпечать слухачів курсів на період навчання місцями в гуртожитках. 

Навчання триватиме:

Читайте також: Сьогодні стартує реєстрація на основну сесію ЗНО-2021

Нагадаємо, минулого року можливістю вступити без зовнішнього незалежного тестування на місця державного замовлення скористався 381 житель анексованого Криму та 1572 абітурієнти з окупованого Донбасу, що майже вдвічі більше порівняно з 2016-м роком.

3 липня Верховна Рада ухвалила президентський законопроект №3734 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту". Документ запровадив зміни щодо правил вступу до вишів, якими передбачено прийняття на бюджетні місця абітурієнтів з ОРДЛО та анексованого Криму без складання ними ЗНО.

Як зазначила оглядачка ZN.UA Оксана Онищенко, закони, що стосуються соціально значущих проблем, нерідко приймаються в Україні без належної експертної дискусії, “з коліс”. За її словами, не став виключенням й ініційований Володимиром Зеленським законопроект про вступ до вишів без ЗНО.

Детальніше про те, як президентський законопроект вплине на вступну кампанію і на якість вищої освіти читайте у статті Оксани Онищенко “Роздача пряників і слонів”.