UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для абітурієнтів з окупованого Криму і ОРДЛО буде окрема квота до вузів - Бабак

Як зазначив Бабак, така квота для дітей з окупованого Криму і ОРДЛО імовірно буде щороку.

Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей буде окрема квота на вступ до вузів. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає "Інтерфакс-Україна".

Окрема квота буде зроблена для того, щоб вступники не конкурували з тими, хто здає зовнішнє незалежне оцінювання.

"У них окрема квота... Коли ми розглядали цей законопроект (про особливості надходжень до вузів України для дітей з Криму та ОРДЛО. - ред.) У себе на комітеті, то рішенням комітету ми попросили прем'єр-міністра, щоб він виділив цю квоту окремо як доповнення до кількості бюджетних місць, яка є зараз в Україні для широкого вступу. Тоді вони взагалі ні з ким не будуть конкурувати ", - сказав Бабак.

За його словами, зараз Міністерство освіти і науки з Міністерством економіки знаходяться на фінішній прямій за погодженням додаткової бюджетної квоти.

"Ми будемо робити таким чином, щоб діти дійсно не конкурували з українськими дітьми, які складають зовнішнє незалежне оцінювання", - додав Бабак.

Читайте також: Абітурієнтам почали повертати кошти за пробне ЗНО, що не відбулося через коронавірус

Раніше повідомлялося, що Міносвіти спільно з Мінреінтеграціі запустили кампанію щодо залучення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до українських вишів.

Так, абітурієнти з Криму й окупованих районів Донбасу вступають без проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Їм потрібно скласти лише підсумкову атестацію з української мови та історії України, а також успішно впоратися зі вступним іспитом (або творчим конкурсом), який залежить від обраної спеціальності.

Вступникам також необов'язково мати український паспорт і документ про освіту - досить свідоцтва про народження. Крім того, під час вступу дані абітурієнта зашифровуються, що дозволяє забезпечити безпеку, уточнили в МОН.

Абітурієнти повинні вибрати спеціальність і навчальний заклад і звернутися до відповідного освітнього центру, де напишуть заяву і заповнять освітню декларацію. Для участі в конкурсі на бюджет зробити це потрібно до 20 (для абітурієнтів із Криму) - 22 (для абітурієнтів з ОРДЛО) серпня. Подати заяву на контракт можна до 23 жовтня.

Докладніше про те, як новий президентський законопроєкт вплине на вступну кампанію і на якість вищої освіти читайте в статті Оксани Онищенко « Роздача пряників і слонів».