UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діалог із Будапештом на європейських позиціях забезпечить Києву підтримку Брюсселя

У питаннях, що визначають сутність та майбутнє спільноти, Євросоюз повинен зайняти жорстку і однозначну позицію.

За умови зростаючих розбіжностей між Україною та Угорщиною ефективний діалог між країнами необхідно вести на європейських позиціях. У цьому випадку Київ може розраховувати на підтримку країн Європейського союзу.

"Ефективно вести діалог з Орбаном (президентом Угорщини Віктором Орбаном – ред.) зможе лише той український політик, керівник країни, який чітко стоятиме на європейських позиціях та вимагати від Будапешта дотримання європейських норм і правил, цінностей єдиної Європи. У такому випадку Київ може розраховувати на підтримку в цьому діалозі з боку і Брюсселя, і більшості країн – членів ЄС", - пише у своїй статті для DT.UA Олексій Коваль.

Експерт нагадує про те, що Угорщина залишається для Києва одним із найскладніших партнерів в Євросоюзі. Приводом для розбіжностей між країнами, насамперед, стають питання, пов'язані з угорською нацменшиною в Закарпатті.

"Для Орбана угорці - це не лише громадяни країни, але саме нація, розділена кордонами після повалення Австро-Угорської імперії і перекроювання Європи унаслідок Другої світової війни. Такий собі "руський мир", тільки в угорському варіанті", - зазначає він.

Однак угорцям, які живуть в Україні, має бути зрозуміло, що поділяючи націоналістичну та ксенофобську позицію президента Угорщини, вони тим самим відхиляються від проєвропейського курсу України, громадянами якої є, пише Коваль.

"Україна виявилася "підпертою" з південного заходу не дуже дружньою останнім часом країною, яку в європейських газетах вже називають "малою Росією". Тому угорцям, які живуть в Україні, повинно бути зрозуміло, що вони, поділяючи позицію та ідеї Орбана, відхиляються від того проєвропейського курсу, яким наразі офіційно йде Україна - держава, в якій вони живуть і громадянами якої є (навіть незважаючи на наявність у багатьох із них і угорських документів)", - додає автор.

Детальніше про виклики режиму Орбана єдності Європи читайте в матеріалі Олексія Коваля "Привіт, диктатор!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".