UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дещиця розповів про перспективи створення у Польщі агентства у справах українських мігрантів

У Польщі офіційно працює понад мільйон громадян України.

Міністерство закордонних справ Польщі не обговорювало з українським посольством перспективи створення в країні державного агентства у справах мігрантів, розповів Радіо НВ посол України в Польщі Андрій Дещиця.

За словами дипломата, консульський відділ і почесний консул постійно взаємодіють з громадянами України в Польщі та надають усю необхідну допомогу у разі потреби.

"З огляду на таку велику кількість громадян в Польщі, без сумніву, потрібно якось на це реагувати. Поки що ми робимо це силами посольства, консульського відділу, наших почесних консулів", - зазначив він.

Дещиця також закликав українців влаштовуватися на роботу у Польщі виключно легально. Наразі в Польщі офіційно працевлаштовано понад мільйон громадян України.

"Такі висновки можна зробити, враховуючи кількість виданих віз і дозволів на роботу. Але складно порахувати тих осіб, які прибувають до Польщі на підставі біометричних паспортів, і мають право перебувати три місяця в Польщі: вони перебувають постійно тут три місяця або не перебувають, вони працюють, або не працюють, легально або нелегально працевлаштовуються? Цієї інформації ми не маємо, і думаю, її немає ні в кого", - резюмував посол.

Зазначимо, Польща має намір спростити працевлаштування для українців. Наразі уряд розробляє нові положення соціально-міграційної політики, які повинні полегшити перебування в країні трудових мігрантів, зокрема, з України. До кінця 2020 року на польський ринок праці щороку прибуватиме 200-300 тисяч українців, прогнозує Національний банк Польщі.

Раніше у Польщі відкрили гарячу лінію з питань легального працевлаштування та захисту прав громадян України. Її мета – запобігти використанню українських заробітчан не доброчесними роботодавцями Польщі.

Польщі вдалося за рахунок українців відновити зростання працездатного населення віком від 15 до 70 років. За 2009-2016 роки воно збільшилася майже на мільйон осіб - до 30,6 мільйонів. В Україні за той самий час воно, навпаки, знизилося на шість мільйонів - до 28,9 мільйонів осіб.

Докладніше про необхідність ефективної державної міграційної політики читайте у статті Андрія Гайдуцького "Міграноміка ХХІ століття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".