UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдепартамент США та розвідка України: стягування військ РФ до кордонів України триває

Деескалація ситуації поки що не спостерігається.

Росія замість того, щоб відводити війська, продовжує спрямовувати їх до українського кордону.

Про це заявив на брифінгу глава прес-служби Держдепартаменту США Нед Прайс.

Також він додав, що це "викликає серйозне занепокоєння".

"Деескалації немає, ми цього не помітили. Насправді ми побачили протилежне: в останні тижні і навіть дні російських сил на кордоні стає більше, а не менше", — заявив Прайс.

Керівник розвідки оборони Британії генерал-лейтенант Джим Хокенхалл також заявив, що Росія продовжує нарощувати сили на кордоні з Україною, що суперечить заявам Москви про виведення військ, пише Reuters.

"Всупереч заявам, Росія продовжує нарощувати військовий потенціал поблизу України. Це включає спостереження додаткової бронетехніки, вертольотів і польового госпіталю біля кордонів України. Росія має військовий потенціал для вторгнення в Україну", - заявив Хокенхалл.

Глава Міноборони Олексій Резніков увечері 16 лютого заявив, що останній звіт розвідки не містить жодних доказів того, що Росія відводить свої війська від українських кордонів, пише Reuters.

За словами Резнікова, Україна повірить у те, що РФ проводить деескалацію, якщо вона відведе свої війська, військову техніку та озброєння, у тому числі й ту, що була задіяна у Білорусі на "навчаннях".

Відведення військ не підтверджується даними української розвідки та даними розвідувань товариств стратегічних партнерів України.

Читайте також: Лідери Європарламенту виступили із заявою щодо України: готові запровадити санкції проти РФ

"Всі війська, які вони перекинули, мають повернутися до пунктів постійної дислокації. Тоді стане ясно, що вони скасували свої агресивні плани", - заявив Резніков.

За даними української розвідки, наразі біля України зосереджено 140 тисяч російських військових та учасників проросійських сепаратистських формувань, включаючи 125 тисяч – сухопутних військ.

За словами Міністра оборони України, їм протистоїть на Донбасі 35 тисяч українських військових.

Президент США Джо Байден сказав, що вторгнення в Україну все ще можливе, адже вздовж кордонів країни перебуває 150 тисяч російських військових.

Раніше міністри оборони країн-членів НАТО у Брюсселі на засіданні Північноатлантичної ради організації виступили з колективним зверненням, у якому закликали Росію до дипломатії та деескалації української кризи.

Російські війська на українському кордоні становлять безпосередню загрозу для України та ультиматум для Заходу. До другої половини лютого 2022 року Росія створить умови та можливості, необхідні для початку широкомасштабного військового наступу на Україну, якщо російське керівництво ухвалить таке рішення, попередила розвідка Естонії.

Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії за останні 30 років, зазначає естонська розвідка.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.