UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава повинна оголосити 2021 - роком української мови - мовний омбудсмен

Кремінь упевнений, що мовне питання - це питання національної безпеки гуманітарного рівня.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що держава повинна оголосити 2021 - роком української мови і якомога швидше затвердити державну програму сприяння освоєння державної мови. Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, мовне питання - це не стільки питання освіти або науки, як питання національної безпеки гуманітарного рівня, державна мовна політика, інтелектуальна капіталізація суспільства.

Кремінь також відзначив, що державна мовна політика повинна зміцнюватися, а також бути фундаментальною, відкритою, багатофункціональною.

"... Повинно неухильно виконуватися освітнє законодавство, яким визначено особливості щодо мови освітнього та виховного процесів. Зрештою, настав час збільшити державну підтримку культури, стати на захист української літератури, уберегти творчі спілки. Повинен бути жорсткий контроль за мовними квотами на радіо і телебаченні. І останнє, на що дуже реагує українська молодь, так це українофобія окремих чиновників як на мовному, так і світоглядному рівнях", - відповів Кремінь на питання про те, як зробити українську мову престижною і цікавою для молоді.

Кремінь наголосив, що недалекоглядність окремих політиків - ознака відсутності елементарних знань, державних поглядів і культури.

Читайте також: "Чергова атака на українську мову": Хакери намагалися зламати мережеву інфраструктуру секретаріату мовного омбудсмена

Нагадаємо, у квітні 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачено, зокрема, посаду мовного омбудсмена. Донедавна ним була Тетяна Монахова.

А згідно із законом "Про освіту", всі російськомовні школи України з вересня 2020 року перейшли на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які відносяться до мов Європейського Союзу, перейдуть з вересня 2023 року. Однак учні таких шкіл продовжать вивчати рідну мову та літературу.