UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава нічого не зробила для евакуації дітей із зони АТО - волонтер

За 2 роки ведення війни в Україні так і не відпрацювали механізму евакуації дитячих інтернатних закладів із зон конфлікту.

Після початку конфлікту на Сході України держава так нічого і не зробила для евакуації із зони бойових дій інтернатних закладів Донбасу. Про це заявила волонтер, екс-керівник благодійного проекту "Сирітству - ні!" Дар'я Касьянова в інтерв'ю для DT.UA.

"Держава на той момент не робила нічого. Держслужбовці - живі люди, і так само, як всі інші, вони були паралізовані. Не розуміли, що відбувається. А команди зверху ніхто не давав", - розповіла вона.

Евакуацією дитячих установ, за її словами, в результаті займалися волонтери, які виявилися більш організованими та скоординованими. Тим не менш, без офіційного статусу евакуації виїзд офіційно позиціонувався як"оздоровлення", і здійснювався без необхідних документів.

Як зазначає Касьянова, у відповідь на звернення з проханням про евакуацію дитячих установ, представники МНС і Мінсоцполітики відкрито пропонували їх керівництву звернутися за допомогою до волонтерів.

За словами суспільного діяча, за минулі 2 роки механізму евакуації інтернатних установ так ніхто і не описав, і якщо Україна знову зіткнеться з подібнимипроблемами, то держава виявиться абсолютно безпорадною.

Читайте також: РФ випробуватиме в Криму новітню авіатехніку та боєприпаси

Нагадаємо, 1 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що з початку бойових дій в Луганській і Донецькій областях загинуло 68 дітей, поранено 186.

Як повідомлялося, кожна четверта дитина в гарячих точках світу не ходить до школи. Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. За оцінками дослідників, 24 мільйони дітей шкільного віку не відвідують навчальні заклади у 22 країнах, що постраждали від конфліктів.

У статті для DT.UA "Сіра зона" війни: ненависть vs віра, любов..." оглядач Олена Розвадовськапише про найважчу сторону конфлікту - психологічну. "З самого початку я прийняла для себе рішення: не піддаватися спокусі ділити дітей наших і "сепарських", - пише автор, відзначаючи, що діти під час війни першими стають заручниками жорстоких дорослих ігор.