Держава гарантує безкоштовну вакцинацію від коронавірусу всім українцям, але першими щеплення зможуть зробити громадяни із груп ризику, зазначив президент Володимир Зеленський під час селекторної наради. Очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, коли запустять онлайн-систему для реєстрації в чергу на вакцинацію.
“За графіком постачання вакцин щеплення буде гарантовано всім громадянам України. Від держави воно буде безкоштовним. Військові лікарі та учасники ООС – серед перших на вакцинацію. Так само як і медики, які на передовій боротьби з COVID-19, літні люди та інші громадяни з групи ризику”, - процитували Зеленського в ОПУ.
Своєю чергою віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що онлайн-система для реєстрації в чергу на вакцинацію готова до роботи. Її вирішили запустити березня.
Сьогодні Україна залишається єдиною європейською країною, у якій досі не почалася вакцинація проти COVID-19. Очільник МОЗ Степанов, голова уряду Денис Шмигаль та президент Володимир Зеленський стверджували, ніби переговори про постачання вакцини тривали з весни 2020 року. За цей час забезпечити населення вакцинами змогли не лише багаті країни. Однак в Україні поки немає жодної дози препарату.
Лише минулого тижня Степанов полетів до Індії домовлятись про постачання вакцини від ковід. У МОЗ стверджують, що вакцина від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca прибуде в Україну найближчими днями.
Нагадаємо, 24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.
Однак анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр “Запізнення ціною в життя” у ZN.UA.