UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати передали МОН естафету із забезпечення шкіл якісними підручниками

Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про підручники.

Народні депутати підтримали у другому читанні проєкт закону №5465 щодо якості навчальної літератури, голоси «за» дали 347 парламентарів. Співавторка закону, народна депутатка Інна Совсун («Голос») привітала таке рішення.

«Всі наші проблеми, всі перемоги й поразки починаються з освіти. А без якісних підручників – хорошої освіти не здобудеш», - пише Совсун у Facebook.

Документ законодавчо закріплює вимогу що підручники мають ґрунтуватися на наукових даних, не містити дискримінаційні висловлювання, а при їхньому написанні заборонено порушувати принципи академічної доброчесності.

Погану якість посібників батьки та вчителі зможуть оскаржити у Міносвіти і науки України. Якщо скарги виявляться обґрунтованими – підручник заборонять використовувати у школі, додає Совсун.

Крім того, усі шкільні підручники матимуть цифровий інтерактивний додаток.

Розробку механізмів реалізації закону покладено на Міносвіти. «Судячи з бурхливих дебатів під час обговорення деяких норм – зробити це буде непросто», - припускає Совсун.

Депутатка закликала батьків, учнів, освітян та видавців допомогти  чиновникам зробити підручники кращими. А також запропонувала власну допомогу.

Читайте також: Україна звернулася до Іспанії з проханням відкликати тираж підручника, де окупований Крим зображено як частину РФ

Мабуть, усі чули про шкільний підручник, у якому розповідається, що рак можна лікувати содою. Хочеться, аби таке не повторювалося. Що планують змінити, і чи справді це поліпшить ситуацію? Чи буде конкурсний відбір справедливим? Розбиралася Оксана Онищенко в матеріалі «Чи потраплять хороші підручники до школи?» для читачів ZN.UA.