Денонсація договору між Україною і Росією від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки ніяких додаткових прав для України не принесе, а може призвести лише до нової територіальної суперечки з РФ, заявила в ефірі програми "Свобода слова" заступник голови Міністерства закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, передає "Укрінформ".
"Що стосується самого договору, то він складається з 5 статей. Одна з цих статей ніколи не була реалізована, а саме - не була реалізована делімітація Азовського моря... З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає, денонсувавши договір з РФ по Азовському морю. Ми можемо отримати нову териториальну суперечку з РФ щодо делімітації Азовського моря", - підкреслила вона.
Зеркаль нагадала, що судовий позов України до РФ базується на Конвенції ООН по морському праву, попри існування двостороннього договору з Росією.
"Дійсно, цю угоду, на мій погляд, було укладено неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповідь на це має дати суд, і ми чекаємо на відповідь вже в наступному році", - додала вона.
25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, що закликає країни ЄС до нових санкцій проти Росії, якщо ситуація в Азовському морі погіршиться.
Раніше у Держприкордонслужбі України заявляли про те, що Росія затримала вже понад 150 іноземних суден, що прямували до українських портів в Азовському морі. Російська сторона дуже довго видає дозволи для проходження Керченською протокою кораблям, що прямують до портів України. Через це українські порти в Азовському морі вже недоотримали більше мільярда гривень.
12 жовтня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про захист національних інтересів у Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.
Детальніше про суть рішень з відстоювання інтересів України читайте в статті Володимира Кравченка "Напівзамкнений Азов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".