UA / RU
Підтримати ZN.ua

День знань не в Україні: де навчаються діти українських чиновників

Дехто встиг повчитися навіть у кількох вузах.

Діти українських політиків зустрічали День знань не у вітчизняних вузах, а в елітних навчальних закладах Європи та Америки. Про це йдеться у програмі "Гроші".

Наприклад, син бізнесмена і нардепа Олександра Гереги - Тарас Герега, живе у Швейцарії і навчається в одному з кращих міжнародних вузів готельного менеджменту, в інституті вищої освіти "Гліон", який розташований на березі швейцарської Рів'єри. Як зазначається в програмі, вартість навчання тут за 1 семестр стартує від 615 тисяч гривень. Легко порахувати, щоб отримати диплом бакалавра потрібно провчитися 7 семестрів, що становить 4 мільйони гривень. І це не враховуючи проживання і харчування, яке в Швейцарії є одним з найдорожчих у світі.

Син ще одного парламентарія Ігоря Гриніва - Роман Гринів навчається в університеті Вірджинії в США. Там рік навчання коштує 600 тисяч гривень.

Автори передачі також зазначають, що деякі діти політиків встигли повчитися у кількох вузах. Наприклад, син скандального Борислава Розенблата – Олег, вчився у трьох університетах Європи: англійськомий Белербис (Bellerbys College London), коледж Брайтон, де вартість курсу навчання коштує близько 230 тисяч гривень, а також у Букінгемському університеті в Лондоні. Там за рік навчання потрібно заплатити 600 тисяч гривень, за проживання та їжу – ще стільки ж. Ще один диплом син скандального нардепа поїхав здобувати у Німеччину до Мюнхенської бізнес-школи, де за навчання потрібно віддати 300 тисяч гривень в рік.
Як писало ZN.UA ситуація з якістю і релевантністю знань випускників українських середніх і вищих навчальних закладів набула критичного характеру. Широко поширений міф про високоосвічену робочу силу в Україні вже не відповідає дійсності. Найчастіше українці отримують освіту заради освіти, часто працюючи не за фахом і займаючись працею, не потребують високої кваліфікації. Детальніше про проблеми української системи освіти читайте в статті Юлії Самаєвої "Девальвація людського капіталу: діагнози і рецепти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

А нещодавно прем'єр-міністр України Володимир Гройсман констатував, що країна відчуває нестачу кваліфікованих робочих кадрів і нинішня система професійно-технічної освіти в основному не може готувати конкурентних і компетентних фахівців робочих спеціальностей.