Окупаційна влада Криму залучили підрозділ російських трубопровідних військ до робіт по забезпеченню водопостачанням Сімферополя.
Зокрема, як пише «Крим.Реаліі», військові перекрив земляною греблею річку Біюк-Карасу нижче Білогірського водосховища, з утворився ставка військові почали качати воду на потреби Сімферополя.
На місці проведення робіт військові розбили наметове містечко, задіяно багато техніки.
Спеціальні автомобілі, оснащені насосами, качають воду в змонтовані трубопроводи.
Річка Біюк-Карасу нижче земляної дамби, насипаної військовими, залишилася без води.
При цьому активісти відзначають, що вода з Білогірського водосховища через Біюк-Карасу забезпечувала водопостачання не тільки Феодосії і Судака, а й лежать в руслі річки сіл, а також такі великі об'єкти, як арт-форум "Таврида" і Білогірська мега-теплиця.
Тепер же все ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ спрямовані на забезпечення водою Сімферополя. Вся ця ситуація загрожує великими бідами, але окупаційні власті говорять, що «треба потерпіти".
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурсов вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.