UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данілов назвав українські «запобіжники» проти агресії РФ

Військові моніторять ситуацію у прикордонних районах, до Плану оборони України внесли низку змін.

Україна моніторить ситуацію на кордоні з Росією на випадок повномасштабного вторгнення «сусіда», заявив секретар Ради національної безпеки  і оборони України Олексій Данілов. Крім того, у Плані оборони України прописали чіткий алгоритм дій для кожної інституції.

«Ми чітко розумінням, що знаходиться на відстані до 400 км від нашого кордону. Ми розуміємо, що це за угруповання, їхню кількість, чим вони оснащені», - наголосив Данілов в інтерв’ю Апостроф TV.

За його словами, угруповання російських військ у прикордонних районах РФ  дійсно збільшилося, однак не до такого критичного рівня, щоб можна було говорити про небезпеку повномасштабного вторгнення.

«Чи може вона (небезпека вторгнення) з'явитися завтра? Так, може. Тому що ми не знаємо, що там у голові у людей, які сидять у Кремлі», - додав він.

Говорячи про зміни до Плану оборони України, Данілов наголосив: він передбачає залучення всіх органів влади, а не лише силового блоку. Зокрема, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших інституцій.

«Раніше План оборони — це був тільки Генштаб, Збройні сили та групи, які стосуються сектору безпеки та оборони. Цей план оборони – значно ширший документ. Усі відомства, що мають до цього стосунок, вже визначені як структури, які братимуть у цьому участь», - цитує секретаря РНБО «Новое время».

Данілов виключив ситуацію, в якій одні органи можуть залучити до протидії агресорові, а інші «спостерігатимуть, чим усе це закінчиться». За його словами, «війна – це справа всіх».

Читайте також: Військ Росії біля кордонів України недостатньо для вторгнення — Данілов

Напередодні США та НАТО виступили із вимогою до Росії надати гарантії ненападу на Україну. Своєю чергою у МЗС України нагадали: найкращими гарантіями з боку Росії буде припинення війни. У РФ вимоги проігнорували, заявивши про «втручання у внутрішні справи» країни, натомість висунули власні.

Росія вчергове грає на підвищення ставок, аби домогтися «розорядки» на власних умовах. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно «питань, які непокоять» – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не)домовилися американський, український та російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: