UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cправа привласнення майна менеджментом банку «Фінанси та Кредит» - ДБР провело обшуки в одному з київських райсудів

Екснардеп та акціонер банку створив злочинну організацію з метою розтрати майна і легалізації коштів.

Правоохоронці провели обшуки в одному з київських районних судів у межах справи привласнення майна власниками та менеджментом АТ «Банк «Фінанси та Кредит», повідомляє Державне бюро розслідувань.

Працівники ДБР продовжують досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом привласнення майна власниками та менеджментом АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та їх спільниками.

У бюро нагадали суть справи: екснардеп, акціонер банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» створив злочинну організацію з метою розтрати майна установи та легалізації коштів в особливо великих розмірах. Аби уникнути кримінальної відповідальності екснардеп звернувся за допомогою до судді одного з районних судів міста Києва. У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук в службових кабінетах судді та вилучили речові докази правопорушення.

Читайте також: Українські хакери злили у мережу базу клієнтів російського "Альфа-Банку"

У ДБР підкреслили, що необхідність проведення слідчих дій у приміщенні суду жодним чином не пов’язана із виконанням своїх службових обов’язків та здійсненням законного судочинства судді або інших працівників указаного суду. Слідчі дії не мають на меті здійснення тиску на суддю, втручання у здійснення правосуддя, та перешкоджання діяльності судді чи виконанню ним службових обов'язків.

Досудове розслідування здійснюється за фактом заздалегідь не обіцяного сприяння учасникам злочинної організації, вчиненого службовою особою з використанням службового становища.

Як раніше повідомлялося, колишньому заступнику голови правління банку «Фінанси та Кредит» повідомили про підозру в участі у злочинній організації та розтраті майже пів мільярда гривень. За даними слідства, заступник голови правління банку оформив кредитні договори на підконтрольну лідеру злочинної організації юридичну особу, яка не мала обігових коштів та кредитної історії, а також будь-якого майна у власності.

Згодом змовники виготовляли зовнішньоекономічні контракти між підприємством та підконтрольними організатору компаніями-нерезидентами, після чого кошти перенаправлялись у підконтрольні олігарху компанії-нерезиденти для їх подальшої легалізації.

Зазначимо, що власником банку «Фінанси та кредит» є підозрюваний у кількох кримінальних провадженнях олігарх Констянтин Жеваго, який наразі перебуває у Франції.

Раніше Державне бюро розслідувань повідомило Жеваго  про підозру за статтями про привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі.

Наразі накладено арешт на майно Жеваго та пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, заарештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень та корпоративні права товариств, 26 об’єкти нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

За даними ЗМІ, підозрюваним у справі є колишній заступник голови правління Олег Шапкін, якого ще у 2017 році оголосили у міжнародний розшук.