UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бродський заявляє, що економічно сильна Україна не вигідна МВФ, тому потрібно фільтрувати його побажання

МВФ не вигідно, щоб у нас з'явився покупець. Бо тоді ми зупинимо потік їхнього мотлоху, секонд-хенду, контрабанди в країну

Михайло Бродський майже всі тридцять років незалежності України перебував усередині драматичної історії перетворення колись багатої житниці, яка відокремилася від Союзу, на бідну корумповану країну. Його політичний і бізнесовий бекграунд дозволяє йому не тільки констатувати історичні факти, а й робити актуальні висновки в своєму інтерв'ю DT.ua.

Говорячи про необхідність підвищення мінімальної зарплати, як інструменту підняття економіки, бізнесмен уточнив, що: "МВФ не вигідно, щоб у нас з'явився покупець. Тому що тоді ми зупинимо потік їхнього мотлоху, секонд-хенду, контрабанди в країну. Ми почнемо все виробляти самі. Але, повторюю, Заходу це не потрібно. Їм потрібна наша земля, дешево. А якщо в наших людей будуть гроші, то розклад зміниться".

У той же час, Бродський вважає, що Землю можна й треба продавати.

"Але, панове, по-перше, не іноземцям. По-друге, це потрібно робити поступово. По-третє, не за копійки, - каже він. - І спробуйте підвищити вартість оренди з п'ятдесяти доларів до ста. Може, люди й не захочуть тоді продавати свою землю. Може, в них виникне бажання обробляти її самотужки. А латифундисти? Я - проти. Максимум, дві тисячі гектарів у руки. Точно так само, як не можна мати більше однієї аптеки, бо, згідно з Копенгагенською угодою, ліки - це не товар. І вся Європа так живе. Чому ми - ні?"

"Звісно, Американська торгова палата, Європейська бізнес-асоціація нам розказують: ми, мовляв, вам помагаємо, залучаємо бізнес у країну. Але, хлопці, скажіть чесно, що ви - лобістський клуб, - звертається Бродський. - Ви лобіюєте великий іноземний бізнес. Ви прийшли нам допомогти - чи все-таки заробити у нас скажені гроші? Ось ці хлопці, які сьогодні скуповують у нас ОВДП під 20 відсотків річних, нам допомогти прийшли? 560 мільярдів у новому бюджеті в нас закладено на повернення старих боргів і на відсотки. Трильйон двісті наш бюджетик? Триста - армія. Двісті - дотація ПФУ, бо ніхто не оформляється на роботу й не платить внесків до Пенсійного фонду. По сто - медицина й освіта. І трохи - поліції. І все, - грошей на розвиток немає".

"МВФ іде за калькою. - продовжує бізнесмен. - Тому треба мати свою голову на плечах і фільтрувати побажання МВФ. Але якщо вони хочуть, щоб ми робили все, то не забуваймо, що в поляків за таку покору й вихід із Варшавського договору влили близько 19 мільярдів євро. На сьогодні це еквівалент ста мільярдів. А ми винні 50 мільярдів. То невже наше проєвропейське прагнення коштує менше, ніж прагнення поляків? Спишіть нам частина боргу. Або знизьте відсотки. І тоді в нас з'являться гроші".

"Ще є аргумент дефолту. Коли нас не чують. Але його все-таки треба було робити зразу після Майдану й початку війни. Бо в нас були пояснимі обставини. Але Яценюк тоді просто захотів зберегти обличчя і втратив шанс для країни", - завершив Михайло Бродський.

Раніше бізнесмен Михайло Бродський порекомендував владі припинити думати про підприємців і подумайти про людей, про бідних і роботяг.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Михайло Бродський. Бідні люди"

Повну відеоверсію інтерв'ю з Михайлом Бродським дивіться тут