Велика Британія і Туреччина засудили незаконні обшуки і затримання кримських татар, які російські силовики провели в анексованому Криму. Зокрема, Британія закликала Росію припинити порушувати права людини на півострові і переслідувати тих, хто проти незаконної анексії Криму.
"Тривожно бачити незаконні обшуки і арешти кримських татар російською владою. Ми закликаємо Росію покласти край порушенням прав людини та переслідування тих, хто виступає проти незаконної анексії Криму, і негайно звільнити затриманих кримських татар", - йдеться у повідомленні британського посольства в Україні в Twitter.
Також, як передає "Укрінформ", голова асоціації Євразійських зовнішньоекономічних зв'язків EkoAvrasya Хікмет Ерен під час зустрічі з послом України в Туреччині Андрієм Сибігою заявив про те, що Анкара засуджує незаконні дії Росії в анексованому Криму.
"Ми хотіли б підкреслити, що підтримуємо територіальну цілісність України і заявляємо про це на всіх майданчиках. Враховуючи ті події, які відбулися в середу в Криму, як приклад і показник порушень прав людини, ми хочемо сказати, що засуджуємо все те, що зараз відбувається в Криму ", - сказав Хікмет Ерен.
Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".
Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації і участь в ній.
Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.
Україна також повідомила ООН і ПАРЄ про новий виток репресії на окупованому півострові.
Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".