UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики влаштували пожежу біля опорника ЗСУ поблизу Мар'їнки: фоторепортаж

Вогонь впритул наблизився до житлових будинків, але військовослужбовці встигли ліквідувати загоряння.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

Під час ворожого обстрілу опорного пункту Збройних сил України поблизу Мар'їнки Донецької області загорілася трава, спалахнула масштабна пожежа. Вогонь наближався до будинків місцевих мешканцв, але українські військовослужбовці ліквідували загоряння, повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

Як повідомив командир одного з підрозділів ЗСУ, в неділю, 8 березня, окупанти обстріляли українські позиції з великокаліберних кулеметів з допомогою бронебійно-запальних і трасуючих набоїв. Зайнялася суха трава, через пориви вітру вогонь швидко поширювався і наблизився до будинків мешканців Мар'їнки.

Полум'я пошкодило дерев'яні елементи опорника ЗСУ, але бійці швидко впоралися з цим. Щоб попередити пожежу в населеному пункті, військовослужбовці викликали пожежний розрахунок. В іншому випадку пожежа в Мар'їнці міг би тривати кілька діб, а її наслідки були б дуже серйозними.

Борючись з вогнем, військовослужбовці перекопували землю, засипали її піском. До гасіння пожежі доєдналися й місцеві мешканці.

"Противник застосовує різні прийоми, щоб "викурити" нас з наших позицій. Оскільки відстані між українськими і ворожими позиціями невеликі, а на полі добре пересохла рослинність - така тактика дій противника стає особливо небезпечною для мирного населення Донецької і Луганської областей", - пояснив командир взводу.

Він нагадав про масштабну пожежу в селі Березове на Донеччині восени минулого року. Тоді вогонь з поля перекинувся на житловий квартал, знищивши шість житлових будинків. Українські військовослужбовці евакуювали цивільне населення із зони лиха та врятували від вогню решту будівель.

Зараз окупанти майже щодня обстрілюють околиці Мар'їнки, активно застосовуючи кулемети і гранатомети

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Однак після відведення ЗСУ вогнева активність бойовиків лише зросла. За перші півтора місяці 2020 року противник майже 150 разів застосував ствольну артилерію і важкі міномети, витративши близько 1,5 тис. боєприпасів.

Уранці 18 лютого бойовики прикриттям артилерії намагалися вчинити прорив через лінію розмежування поблизу Золотого на Луганщині, а ворожі ДРГ штурмували спостережний пост "Лазня". Всього суперник випустив понад 400 артилерійських снарядів і мінометних мін.

Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".