UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців проти біопаспортів і демографічного реєстру

Українці сумніваються в доцільності введення біопаспортів. Лише чверть підтримують ініціативу влади. Між тим, закон набрав чинності.

Створення демографічного реєстру, що містить інформацію про кожного громадянина України, у тому числі, біометричну інформацію (зокрема відбитки пальців) і введення біометричних паспортів підтримують менше чверті українців (23,0%), не підтримують - більше половини (58,8%). Не визначилися - 18,2% опитаних.

Про це свідчать дані соціологічного опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи".

Як повідомлялося, закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, що засвідчують особу або її спеціальний статус", що передбачає введення біометричних паспортів, набув чинності 6 грудня 2012 року.

Закон визначає, що паспорт громадянина України виготовляється у формі карти, що містить безконтактний електронний носій, в який вноситься наступна інформація: назва держави; назва документу; ім'я особи; стать; громадянство, дата народження; унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі; уповноважений суб'єкт, який видав документ (код); місце народження; цифрова фотографія; оцифрований підпис.

Паспорт громадянина України оформляється всім особам, починаючи від народження і незалежно від віку, строком на 10 років.

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва з 21 по 24 грудня 2012 року. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. !zn

Читайте також:

Управління ООН у справах біженців оцінило введення біопаспортів: закон не повністю відповідає міжнародним стандартам

В Євросоюз можна буде їздити без біометричних паспортів

"Свобода" має намір повернути графу "національність". Комуністи підтримують