UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість киян вважають, що мер ні за що у місті не відповідає, але «топлять» за Кличка

Сумно, коли ти готовий битися за свободу країни, але не готовий навести лад на власній кухні.

Повну версію матеріалу в форматі лонгріда, можна подивитися тут.

Київ вміє дивувати напередодні місцевих виборів. І зовсім не зростанням підтримки Кличка з 36% у лютому до 60% у вересні. Питання в іншому: при чому тут Віталій Кличко, якщо більшість жителів столиці (53%) переконані, що якість їхнього життя і захищеність залежать від центральної влади (лише 28% обернулися в бік мера)?

ZN.UA

ZN.UA

Позитивно розвиток міста оцінюють 49% киян, негативно – 38%. Вважають, що країна рухається в правильному напрямку, 32% опитаних, у неправильному – 55%.

ZN.UA

ZN.UA

Отже, більшість просунутих, освічених, сучасних столичних жителів вважають, що від них у цьому місті нічого не залежить. Що мер – ні за що не відповідає. І якщо хтось і винен у їхніх проблемах і труднощах, то це – центральна влада.

Так, роботу президента Володимира Зеленського повністю чи частково не схвалюють 62%, задоволені нею 35%. Кабінету міністрів – 74% проти  22%, Верховної Ради – 79% проти 18%.

Якої думки кияни про боротьбу з корупцією в нашій країні, красномовніше за все кажуть цифри соціології: 67% опитаних повністю чи частково не схвалюють роботу Національного антикорупційного бюро. Доброї думки про діяльність антикорупціонерів 21%.

Не кращої думки жителі столиці і про роботу місцевих органів влади: діяльність обласної ради не підтримують 38% опитаних (підтримують 26%), ОДА – 39% (проти 29%), міськради – 45% (не згодні з ними 43%). На цьому тлі вигідно виглядає лише міський голова, роботу якого позитивно оцінюють 60%, негативно – 37%.

ZN.UA

Втім, 83% киян висловили бажання 25 жовтня прийти на виборчі дільниці (16% – навряд чи). Більшість з них (67%) вважає, що вибори будуть достатньою мірою вільні та чесні (у 29% є сумніви щодо цього). Серед можливих порушень жителі міста називають ризики фальсифікації (47%), купівлі голосів (27%) та неправильного підрахунку голосів (21%).

ZN.UA

ZN.UA

ZN.UA

ZN.UA

ZN.UA

Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збирали в місті Київ 20-22 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Матеріал написаний в рамках проекту «Місцеві вибори-2020. Країна по поличках », який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження ». Позиція авторів не обов'язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте також: Кличко і Верещук стали офіційними кандидатами в мери Києва

Матеріал «Країна по поличках. КИЇВ» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проєкт доступний українською і російською мовами.