Через війну, яку розпочала Росія, українці живуть в умовах постійного стресу. Через це і діти, і дорослі потребують допомоги психологів та психотерапевтів, але не у всіх є на це кошти. Нижче зібрані корисні посилання, які допоможуть отримати допомогу спеціалістів безкоштовно.
Де знайти безкоштовного психолога
- Програма СЕТА – це програма психологічної підтримки людей, які зазнали наслідків військового конфлікту в Україні та переживають сильний стрес. Для отримання допомоги треба заповнити форму.
- Всеукраїнська волонтерська ініціатива «Небайдуже». Команда з понад 100 досвідчених українських психологів i психотерапевтів надає безкоштовну i конфіденційну психологічну допомога по всій Україні.
- Центр психологічної підтримки «ОбійМи» - ініціатива психологів-волонтерів для допомоги людям, що зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення. Для отримання допомоги заповніть форму.
- Благодійний фонд ментального здоров’я UA Mental Help.
- «Хаб стійкості». Сервіс психотерапевтичної допомоги є частиною платформи «Хаб стійкості», яка створена для психологічної підтримки українців та українок у кризовий час. Для отримання допомоги треба зареєструватися.
- GoToHelp. Платформа з'єднує психолога та людей, які потребують екстреної психологічної допомоги «тут і зараз». Це добровільна ініціатива громадян країн СНД та Євросоюзу з психологічною освітою та досвідом надання екстреної психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Для отримання допомоги заповніть форму.
- Teplo. У додатку українці можуть отримати консультацію психолога безкоштовно;
- Громадська організація "Форпост". ГО захищає права та надає кваліфіковані послуги в сфері ментального здоров'я: людям, які пережили тортури; принижуюче гідність або жорстоке поводження/покарання; люди, які пережили потенційно травмуючі події внаслідок воєнних дій або катастроф; особи з числа вразливих категорій; професіонали, діяльність яких суттєво впливає на реабілітацію перших двох груп (психологи, медики, соціальні працівники, юристи, журналісти).
Через війну українці втрачають своїх близьких. Безпорадність і неможливість щось змінити, щоб повернути близьку людину, – те, що мучить і не дає спокою. Нагадаємо, що допоможе пережити втрату та як підтримати інших.