Президент США Джо Байден приєднається до віртуального саміту східноєвропейських країн НАТО, який відбудеться в румунській столиці Бухаресті в понеділок, заявив президент Румунії Клаус Іоханніс. Особливу увагу на зустрічі приділять безпеці в Чорноморському регіоні та в Україні.
Агентство Reuters пише, що саміт Бухарестської дев'ятки - групи європейських країн на східному краю НАТО - буде організований спільно президентом Польщі Анджеєм Дудою і буде спрямований на координацію позицій країн регіону в області безпеки.
"Радий вітати Джо Байдена на саміті Бухарестської дев'ятки, який я сьогодні приймаю в Бухаресті", - твітнув Іоханніс в понеділок вранці. "Разом з президентом Анджеєм Дудою ми також будемо раді... В ході саміту НАТО, основна увага буде зосереджена на трансатлантичних зв'язках, НАТО 2030 обороні та стримуванні на східному фланзі".
"Заява, яку "дев'ятка" опублікує після зустрічі, буде стосуватися безпеки в Чорноморському регіоні і пов'язаних з цим питань безпеки в Україні", - сказав журналістам глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох.
Раніше ZN.UA повідомляло про те, що саміт НАТО в Брюсселі планувався як мінізустріч лідерів країн-членів Альянсу, які мали познайомитися з президентом США Джо Байденом. При цьому спочатку планувалося, що саміт відбудеться без участі країн-партнерів, оскільки він буде сфокусований на обговоренні внутрішніх питань. При цьому співрозмовник ZN.UA зазначив, що у нього немає інформації, що на саміті НАТО заплановано обговорення анонсованої президентом Польщі Анджеєм Дудою "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків щодо вступу в Альянс.
Як раніше писало ZN.UA, на Банковій прагнуть, щоб лідери держав, ґрунтуючись на декларації Бухарестського саміту НАТО, дали доручення міністрам закордонних справ країн-членів організації почати процес з надання Україні ПДЧ. При цьому в Києві розраховують, що це питання буде вирішене або на саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, або на саміті, який можливо відбудеться цієї осені.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".