UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакатастрофа літака «МАУ»: у МЗС відреагували на дипломатичні маневри Ірану

Протягом півроку МЗС України направило в Іран чотири ноти з пропозицією якомога раніше розпочати переговори щодо забезпечення об’єктивного розслідування та виплати належного рівня компенсацій.

У Міністерстві закордонних справ України неготовність іранської сторони йти на переговори щодо виплати компенсації родинам загиблих у результаті падіння літака "МАУ" над Тегераном назвали свідомим затягуванням дати початку переговорів. Про це у коментарі ZN.UA повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

«Буквально через декілька днів після трагедії Міністерство закордонних справ України направило першу ноту з пропозицією якомога раніше розпочати переговори з іранською стороною щодо забезпечення об’єктивного розслідування та виплати належного рівня компенсацій. Всього протягом півроку ми направили чотири подібні ноти», - підкреслив він.

За словами заступника глави МЗС, остання вербальна нота з пропозицією чотирьох конкретних дат перемовин в липні цього року була направлена декілька тижнів тому.

«Місцем переговорів запропоновано Київ. І, відповідно, подібні коментарі іранської сторони про готовність до переговорів нібито після 20 числа ми сприймаємо виключно як прояв нещирості і свідомого затягування дати початку переговорів. Розраховуємо на більш конструктивний підхід іранської сторони з цього питання в подальшому», - підсумував Єнін.

Читайте також: Катастрофа «Боїнга» «МАУ»: Постраждалі країни спільно вимагатимуть компенсацій від Ірану

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря "ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про справу компенсацій жертвам катастрофи збитого Іраном українського літака МАУ Boeing 737-8KV читайте в статті Володимира Кравченка "Іранська місія".