За перші два місяці нинішнього року АРМА за зверненнями правоохоронців розшукала часток у статутних капіталах компаній на суму 1,744 млрд грн.
Про це повідомляється на сайті Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.
Протягом січня-лютого Нацагентство отримало 413 звернень щодо здійснення заходів з виявлення і розшуку активів, в тому числі 34 звернення від Державного бюро розслідувань, 20 звернень від іноземних юрисдикцій і міжнародних установ і 6 звернень від Національного антикорупційного бюро.
"В результаті обробки зазначених звернень виявлені та розшукані наступні активи: частки в статутних капіталах вартістю 174 382 2932 гривень; грошові кошти 109 020 973 гривень, 42 318 євро; 449 земельних ділянок; 383 об'єкти нерухомості (житлової та нежитлової)" - повідомляє АРМА.
Агентство розшукало 6 одиниць майнових прав інтелектуальної власності, 4 одиниці водного транспорту, 4 одиниці автомобільного транспорту, 1 одиницю авіатранспорту.
Роком раніше Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів передало в управління активи з загальною оціночною вартістю майже 2 млрд грн.
АРМА в 2020 році перерахувало до державного бюджету 15,7 млн грн. Розмір депозитного портфеля агентства у 2020 році склало 540 млн грн, нарахування по ньому - 53 млн грн.
Станом на 2020 рік, до Реєстру заарештованих активів внесені 2 888 записів.
Раніше в АРМА заявили про прямий тиск, який здійснюється на його співробітників агресивними та жорсткими методами.
"Тривають погрози фізичним насильством щодо керівництва і працівників АРМА, акції залякування влаштовуються безпосередньо за місцем проживання їх сімей і членів сімей. При цьому організатори злочинних заходів діють в виражено грубій формі, намагаючись створити атмосферу постійного страху в професійній і приватного життя представників Агентства", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що під офісом АРМА періодично з'являються провокатори, які скандують дискредитаційні гасла і поширюють свідомо неправдиву інформацію про роботу органу.
Також Офіс генпрокурора передав в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів арештоване майно банку "Фінанси та Кредит".
Передано зокрема, заарештовані грошові кошти, активи, а також 26 об'єктів нерухомості.
До активів увійшли також оздоровчі комплекси, готелі, житлові і комерційні приміщення, розташовані в центрах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу загальною площею понад 22 тис. кв. м. У разі прийняття судового рішення про конфіскацію, активи і накопичені з відповідної суми відсотки будуть перераховані до державного бюджету. Зазначені активи належать кінцевому бенефіціарному власнику банку.