UA / RU
Підтримати ZN.ua

Архітектори домовилися з владою про правки до скандального законопроекту №5655

Чи будуть виконані обіцянки — покаже голосування законопроекту у другому читанні у залі.

Архітектурна Палата НСАУ досягла домовленості з авторами законопроекту №5655 щодо реформи містобудування щодо внесення до нього правок. Чи будуть виконані обіцянки — покаже голосування законопроекту у другому читанні у залі.

Серед іншого потрібно було припинити втручання у авторські права архітекторів, запровадити заборону вносити зміни до проекту та побудованого об'єкта без автора, прибрати норму, що дозволяє проектувати та будувати без архітектора взагалі, повернути віддалені норми до законів про архітектурну діяльність та основи містобудування, надати право видачі та позбавлення сертифікатів архітекторів - професійної організації, що саморегулюється, а не чиновникам.

Проте залишаються ризики, що зацікавлені особи можуть скасувати домовленості. Про це повідомила заступник голови Архітектурної Палати НСАУ Ганна Кирій на своїй сторінці у Facebook.

Кирій зазначила, що в галузі «містобудівної реформи» існує дві найбільші проблеми, які є причинами хаотичної забудови міст: незалученість людей і громад до прийняття рішень про те, як виглядатимуть їхні міста,і 
розбалансування всієї системи в угоду забудовнику, де у того, хто має найбільші ресурси та вплив, є найменша відповідальність і найбільші можливості.

Вона нагадала про те, що НАЗК, Національна Спілка Архітекторів України, архітектурна Палата НСАУ, Мінкультури, Асоціація міст та Асоціація ОТГ представили негативні висновки щодо законопроекту 5655.

"Тому необхідно відправити законопроект 5655 на доопрацювання та здійснити відкритий та прозорий процес написання реформи із залученням усіх учасників ринку. Інтереси міст та громад у цьому законопроекті дискриміновані ще більше, ніж інтереси архітекторів", - зазначає Кирій.

Читайте також: НАЗК поставило під сумнів статус Містобудівної палати, яку хоче створити влада 

За інформацією джерел ZN.UA у профільному комітеті, до законопроекту внесено 2779 правок, 1789 – розглянуто, і залишилося розглянути ще 990. Підкомітет у середньому розглядає 150 поправок за одне засідання. Попереду ще 6-7 засідань, що проводяться 1-2 рази на тиждень. Швидше за все, у листопаді законопроект ще не потрапить до зали на друге читання.

Докладніше про те, як і навіщо під виглядом знищення корупції у ДАСІ владу передають в інші руки, читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової із заступником голови Архітектурної Палати НСАУ Ганною Кирій: «Влада у містобудівній сфері монополізує Мінрегіон та особисто міністр».