UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чаусу до лютого продовжили запобіжний захід

Йдеться про домашній арешт. 

ВАКС прийняв рішення про продовження для колишнього судді Дніпровського райсуду Миколи Чауса запобіжного заходу до 3 лютого. Про це повідомила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк, повідомляє УНН

"Вищий антикорупційний суд продовжив домашній арешт колишньому судді Дніпровського райсуду Києва [Миколі Чаусу] до 3 лютого", - сказала вона.

Чаусу кілька місяців тому обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. 

Читайте також: Чаус просить ОАСК повернути йому посаду судді

3 квітня 2021 року екссуддю викрали у центрі Кишинева. Правоохоронні органи Молдови встановили, що до зникнення Миколи Чауса були причетні українські спецслужби. За інформацією колишнього заступника генпрокурора Віктора Тріпака, Чаус представляє інтерес для нинішньої влади як особа, що володіє компроматом на п'ятого президента України Петра Порошенка і його соратників.

Після викрадення в Молдові місцеперебування Миколи Чауса було невідоме аж до 30 липня, коли він "знайшовся" у селі Мазурівка Вінницької області. Попри те, що екссуддя є підозрюваним у справі, підслідній НАБУ, із села його вивезли співробітники Служби безпеки.

НАБУ звинуватило СБУ в перевищенні повноважень і вимагало доставити підозрюваного до суду для обрання запобіжного заходу. В СБУ претензії відкинули, заявивши, що взяли Чауса під охорону заради забезпечення його безпеки.

НАБУ затримало Чауса лише 3 серпня у Феофанії. Як розповів директор Бюро Артем Ситник в інтерв’ю ZN.UA, про місцеперебування екссудді детективи дізналися з офіційного листа СБУ. На думку Ситник, спецслужба "дала задній хід", тому що "одумалася".

Директор НАБУ заявив про те, що перехопивши Чауса в Мазурівці Служба безпеки грубо знехтувала законом. Щобільше, тепер слідство отримало дискредитованого і можливо підготовленого фігуранта-свідка Чауса.

За словами Артема Ситника, якби Чауса не викрали у Молдові, то через кілька тижнів його б депортували до України. Тобто він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи.

Детальніше про причини, ризики та перспективи справи Миколи Чауса читайте в інтерв’ю Артема Ситника, з яким для ZN.UA поспілкувалася Інна Ведернікова.

Про те, як суддя-утікач об'єднав Петра Порошенка і Володимира Зеленського читайте в статті Віктора Тріпака "Про один Чауса і двох президентів".