UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антівакцинатори пікетували Верховну Раду: фоторепортаж

Учасники пікету прийняли проэкт закону «Про систему громадського здоров'я» за закон «про примусову вакцинації».

© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA

Верховну Раду пікетували противники «примусової вакцинації» від коронавіруса. Кілька десятків людейі з плакатами і банерами зібралися під стінами парламенту у четвер 4 лютого.

Учасники акції закликали депутатів не голосувати за законопроєкт №4142, називаючи його законом «про примусову вакцинацію». Написи на плакатах були такими: «Закон 4142 - геноцид», «Ні примусовій вакцинації», «Вакцинація = геноцид народу» тощо. Учасники також принесли банер «COVID 1984», що є відсиланням до роману-антиутопії Джорджа Орувелла «1984» про тоталітарне суспільство майбутнього.

Насправді законопроект №4142 - це проект закону «Про систему громадського здоров'я», і жодної «примусової вакцинації» він не передбачає.

Абсолютна більшість учасників акції були без захисних масок. Аналогічні акції в цей день проходили в ряді обласних центрів України.

Детальніше - у фоторепортажі Василя Артюшенка для читачів ZN.UA.

Читайте також: Вакцинація в Україні: як записатися на щеплення від COVID

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавірусу стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протиковідної вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Рика, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу “Соціум”Алли Котляр Антиділа”.

Головний санлікар Віктор Ляшко своєю чергою повідомив, що Україна почне щеплення вакциною Pfizer, далі - AstraZeneca