UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокат Чауса заявив, що спілкувався з підзахисним, екссуддя «перебуває під захистом СБУ»

Одержимість влади ідеєю «посадок попередників» перетворило спецоперацію на фарс і може негативно вплинути на відносини України із сусідами.

Адвокат Ростислав Кравець, який представляє інтереси колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, розповів, що зустрічався зі своїм підзахисним. За його словами, нині екссуддя «перебуває під захистом СБУ».

«Я з ним поспілкувався, стан його, чесно кажучи, не дуже. Тому я прекрасно розумію Службу безпеки України і, на мій погляд, йому дійсно загрожує небезпека. Тому Служба безпеки України, я вважаю, зараз абсолютно правильно робить, що забезпечує його безпеку», - зазначив він.

Адвокат стверджує, що його підзахисний поки не є затриманим, нині він готує документи, необхідні для надання Чаусу правозахисної допомоги.

«Він поки що не є затриманим і перебуває під захистом СБУ. Маю велику надію, що перші особи держави знайдуть в собі сміливість взяти на себе відповідальність і з максимальним дотриманням прав людини вирішити це питання», - додав Кравець.

Згодом у своєму Telegram-каналі юрист додав, що ані на нього, ані на його клієнта не вчиняється тиск з боку української спецслужби: «СБУ поки ні на мене, ні на Миколу Чауса ніякого тиску не чинила. Те що вони можуть це робити, як і будь-який інший правоохоронний орган України, сумнівів немає. (...) З керівниками СБУ я не спілкувався, зі слідчим поспілкувалися, але віддалено».

30 липня Микола Чаус в одних трусах з'явився у селі Мазурівка Вінницької області. За даними журналіста Юрія Бутусова, суддю тривалий час тримали на базі Головного управління розвідки Міноборони. У селі Чауса затримала поліція, щоб передати НАБУ, однак на місце прибула група співробітників СБУ, відбила суддю у поліцейських.

Національне антикорупційне бюро України намагалося зупинити автомобіль СБУ з Чаусом, проте спецслужба ігнорувала запит НАБУ. Автомобілі заїхали у двір Центрального управління СБУ на вулиці Володимирській у Києві. Детективів НАБУ на територію не пропустила охорона.

В Україні Чауса підозрюють в отриманні $150 тисяч хабара. За даними САП, Чаус вимагав ці гроші у справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотиків. Частину хабара він заховав у машині, ще 80 тисяч закопав у банках на садовій ділянці.

Читайте також: Офіційно Чауса немає в будівлі СБУ - адвокат екс-судді

Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева, молдавські ЗМІ повідомили, що екссуддю вивезли до України на автомобілі з дипломатичними номерами.

У причетності до втечі Чауса з України і його поверненні на батьківщину підозрюють українські спецслужби, розслідуванню обставин переміщення екссудді через кордон присвячено низку журналістських розслідувань. В українському МЗС заперечують причетність України до викрадення Чауса, наполягаючи на тому, що операція може бути вигідна РФ, мета якої – посварити Україну із сусідами.

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що міжнародне «переміщення» Чауса здійснювалося не в державних інтересах.

Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). У поверненні Чауса до України може бути зацікавлене нинішнє політичне керівництво. Адже це дає можливість для прямого виходу на підозру Порошенку.

Докладніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» для читачів ZN.UA.