UA / RU
Підтримати ZN.ua

85% українців проти відмови від Криму або Донбасу заради завершення війни – опитування

Після 10 місяців виснажливої та жорстокої війни українці зберігають стійкість та відкидають наратив «потреби територіальних поступок для умиротворення агресора».

Більшість українців вважають неприпустимими територіальні поступки російським окупантам заради завершення війни, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 4-27 грудня методом телефонних інтерв’ю серед 2005 жителів усіх областей України, крім окупованих територій.

Жодні територіальні поступки не є припустимим для 85% респондентів. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

«У вересні 87% вважали поступки неприпустимими, але різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у вересні стільки ж, скільки й зараз (8%) виступали за переговори і готові були відмовитися від певних територій. При цьому зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за показник станом на травень 2022 року», - пояснюють соціологи.  

І серед українськомовних, і двомовних, і російськомовних українців абсолютна більшість проти будь-яких поступок.   

Читайте також: ЗСУ наблизилися до промислових воріт Донбасу — New York Times (карта)

Також абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок і в регіональному вимірі. Навіть серед жителів сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%). 

«З жовтня і донині Росія здійснює регулярні терористичні атаки на українську енергетичну інфраструктуру, залишаючи мільйони українців без світла, тепла і води. Очевидною метою є терор населення та створення ситуації внутрішньої напруги для тиску на військово-політичне керівництво країни. Проте аналіз суспільних настроїв у динаміці засвідчує, що всі ці численні атаки ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси», – коментує заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Що буде з війною в Україні? Хто і що здатне вплинути на її перебіг? Які війни найближчими роками чекають на світ і як планета житиме після них? Про це Інна Ведернікова поговорила з військовим аналітиком Агілем Рустамзаде в інтерв'ю «Світ покінчить з Росією та Іраном. Ми це побачимо у перспективі від кількох місяців до року».