Більшість українців вважають неприпустимими територіальні поступки російським окупантам заради завершення війни, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 4-27 грудня методом телефонних інтерв’ю серед 2005 жителів усіх областей України, крім окупованих територій.
Жодні територіальні поступки не є припустимим для 85% респондентів. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
«У вересні 87% вважали поступки неприпустимими, але різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у вересні стільки ж, скільки й зараз (8%) виступали за переговори і готові були відмовитися від певних територій. При цьому зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за показник станом на травень 2022 року», - пояснюють соціологи.
І серед українськомовних, і двомовних, і російськомовних українців абсолютна більшість проти будь-яких поступок.
Також абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок і в регіональному вимірі. Навіть серед жителів сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%).
«З жовтня і донині Росія здійснює регулярні терористичні атаки на українську енергетичну інфраструктуру, залишаючи мільйони українців без світла, тепла і води. Очевидною метою є терор населення та створення ситуації внутрішньої напруги для тиску на військово-політичне керівництво країни. Проте аналіз суспільних настроїв у динаміці засвідчує, що всі ці численні атаки ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси», – коментує заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Що буде з війною в Україні? Хто і що здатне вплинути на її перебіг? Які війни найближчими роками чекають на світ і як планета житиме після них? Про це Інна Ведернікова поговорила з військовим аналітиком Агілем Рустамзаде в інтерв'ю «Світ покінчить з Росією та Іраном. Ми це побачимо у перспективі від кількох місяців до року».