Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдик заявив, що близько 800 вантажівок з гуманітарною допомогою не можуть потрапити в Донбас, передає ВВС.
Таку заяву Сайдик зробив після завершення чергового раунду переговорів по врегулюванню ситуації на сході України.
"Підготовлено 16 тисяч тонн гуманітарної допомоги - це близько 800 вантажівок, але доставка не може бути здійснена. Ми звертаємося і до України з проханням відкрити якомога більше пунктів пропуску на лінії розмежування в Луганській області", - сказав він.
Наголошується, що неможливість доставки гуманітарних вантажів в регіон викликає занепокоєння у країн-донорів. До того ж керівництво самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" ще в середині липня заборонило діяльність міжнародних гуманітарних організацій на контрольованих сепаратистами територіях.
"Останнім часом міжнародний комітет Червоного Хреста є єдиною міжнародною гуманітарною організацією, яка може працювати в окремих районах Луганської та Донецької областей", - повідомив Мартін Сайдик.
Гуманітарні вантажі, за словами європейського дипломата, доставлені поки тільки в найбільш нужденні населені пункти у лінії зіткнення конфліктуючих сторін.
Крім того, в ході сьогоднішніх переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську обговорювалися питання розмінування Донбасу і звільнення заручників.
Нагадаємо, 12 жовтня Тристороння контактна група з політичних аспектів врегулювання конфлікту в Донбасі провела засідання, де в закритому режимі обговорюються питання, пов'язані із проведенням виборів у Донбасі.
9 жовтня відбулася нарада Тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції. Група прийняла рішення рекомендувати продовжити відведення озброєнь від лінії розмежування, а також прискорити процес розслідування моніторинговою місією ОБСЄ та Спільним центром з контролю і координації сторін інциденту з обстрілом позицій українських військових 7 жовтня.
7 жовтня керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію з заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.
Того ж дня у Луганській області було завершено перший етап відведення танків ЗСУ від лінії розмежування.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.