UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як пережити блекаут: корисні практичні поради

Українцям краще підготуватися заздалегідь до будь-яких сценаріїв.

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, а ворожі ракетні удари пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури. «Суспільне» розповіло, як зігрітися, якщо нема опалення, чим харчуватися, де та як набрати питну воду, як залишатися на зв'язку та як морально пережити блекаут.

Як зберегти заряд павербанка

Щоб зекономити заряд павербанка, потрібно тримати його в теплі, краще — біля себе.

Низькі температури допомагають павербанку швидше розрядитися. Якщо покласти павербанк до себе у спальник, то він буде в теплі і розряджатиметься вже набагато менше.

Як зробити запас води

Мешканці Києва можуть набрати воду з бюветів та артезіанських свердловин. Якщо є ймовірність, що вода у джерелі не є якісною, то можна скористатися фільтром.

Щоб зробити фільтр, потрібно мати дві місткості. Неважливо, які вони за об’ємом — важливо, щоб по них могла стікати вода, тобто, щоб зверху можна було заливати цю воду, а знизу вона могла витікати. Наприклад можна взяти два невеликі пластикові відра.

В одне відро необхідно покласти: пісок, вугілля, камінці. Зверху потрібно наливати воду і знизу, де вона має витікати, вона вже витікає чистою в іншу місткість, звідки вже можна пити.

Як одягтися при відсутності опалення

Якщо у квартирі відключили опалення, то необхідно одягти теплі речі. Слід обирати такі речі, як фліска, у якої є ворс, або пухові жилети або куртки

Важливо зберігати порядок надягання різних шарів. Не треба надягати на себе багато одних і тих самих речей: потрібно просто одягти білизну, а далі якийсь шар фліску.

Також можна одягнути в'язаний светр, тому що він гарно зберігає тепло, тобто другий шар — це саме те, що зберігає тепло. Зверху, якщо вже дуже холодно, можна одягнути пуховий жилет або пухову куртку.

На ноги необхідно одягти теплі шкарпетки, на голову – шапку.

Читайте також: На випадок блекауту: як зберігати продукти у холодильнику

Як найкраще пережити блекаут

Щоб покращити моральний стан під час блекауту слід частіше спілкуватися з друзями, з родичами підтримувати контакти, з сусідами, тому що у разом все це переживається легше.

Можна знайти моральну підтримку, можна когось від себе морально підтримати, і тоді цій людині буде легше.

Варто допомагати родичам, друзям, сусідам, щоб відчувати себе корисним.

Як краще харчуватися під час блекауту

Треба зважати на два фактори — це час приготування і калорійність. Якщо порівняти ці факти, можна відповідно вийти на ті продукти, які краще застосовувати.

Наприклад, це можуть бути фрукти, овочі, горіхи, розчинні каші або супи.

Лайфхаки для дому

В одній з кімнат у квартирі можна поставити намет, щоб створити навколо себе замкнений простір, і коли тіло генеруватиме тепло, то відповідно теплим буде і цей простір.

Зараз особливо важливо залишатися на зв'язку із близькими, а тому варто тримати смартфон зарядженим. Є кілька способів зарядити смартфон навіть якщо електрику відключили.