Група вчених з Німеччини виявила бактерії, які здатні переробляти токсичні з'єднання, використовуючи їх в якості джерел вуглецю, азоту та енергії. Як повідомляє Naked science, в процесі мікроорганізми розщеплюють деякі будівельні блоки на основі поліуретану.
Вчені стверджують, що їхнє відкриття – важливий крок на шляху до можливості повторного використання виробів з поліуретану. Щорічно тільки в Європі створюють мільйони тонн виробів з цього матеріалу. Основна частина таких з'єднань – термореактивні полімери, які не плавляться при нагріванні. Після потрапляння на звалища або в дику природу, поліуретанові відходи починають виділяти токсичні речовини. Щоб зробити такі матеріали такими, що біорозчеплюються, потрібна проміжна переробка бактеріями, які шукають в рамках спеціальної програми ЄС.
Виділений вченими штам відноситься до групи бактерій, які відомі своєю стійкістю до токсичних органічних сполук. Наступним кроком з вивчення знахідки, за словами дослідників, буде ідентифікація генів, які кодують у цієї бактерії позаклітинні ферменти. Такі ензими, здатні розщеплювати певні хімічні сполуки в поліуретанах на основі складних поліефірів. Ці речовини, вони ж екзоферменти, по суті своїй білки, виділяються за межі клітини і викликають біохімічну реакцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.