UA / RU
Підтримати ZN.ua

Землю накриють магнітні бурі: до планети летить гігантська хмара плазми

Перша магнітна буря очікується вже 18 липня.

Сонце випустило дві хмари плазми, які об'єдналися в одну і мчать у напрямку Землі. За прогнозами вчених, вона досягне нашої планети 18 липня та викличе потужну магнітну бурю, повідомляє Space.com.

Корональний викид маси (КВМ) – «канібал» був породжений кількома сонячними бурями, зокрема несподіваним «темним виверженням». КВМ  -це великі хмари намагніченої плазми і сонячного випромінювання, що швидко рухаються, які час від часу викидаються в космос разом із сонячними спалахами — потужними вибухами на поверхні Сонця, які запускаються, коли підковоподібні петлі плазми, розташовані поблизу сонячних плям, лопаються.

Читайте також: Вчені знайшли схожий на планету об'єкт з температурою вищою, ніж у Сонця

Якщо КВМ рухаються у напрямку Землі, вони можуть викликати магнітні бурі. Викиди-«канібали» утворюються, коли за першим КВМ слідує другий, швидший. Коли друга хмара наздоганяє першу, вона поглинає її.

14 липня Сонце випустило КВМ разом із «темним викидом» - сонячним спалахом, який містить незвичайно холодну плазму, що робить її схожою на темну хвилю в порівнянні з рештою поверхні Сонця. А 15 липня з іншої сонячної плями було викинуто другий, швидший, КВМ.

За прогнозами вчених, другий викид наздожене перший, вони об'єднаються і накриють Землю 18 липня.

Сайт відстеження космічної погоди Spaceweather також повідомляє, що найближчими двома днями на Землі очікуються магнітні бурі слабкої категорії, G1. Разом з тим вони можуть посилитися до категорії G2 або G3 20 липня, коли планети досягнуть нові КВМ.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Нагадаємо, вчені заявили про те, що Сонце швидко підходить до піку у своїй активності. За словами експертів, сонячний максимум може настати вже наприкінці 2023 року набагато раніше, ніж прогнозувалося.