Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго заявили про те, що органоїди мозку, які вони виростили зі стовбурових клітин, показали спонтанну узгоджену активність. Як повідомляє Naked science, активність, продемонстрована "зародками" мозку, була близька до мозку новонародженого.
Зазначається, що дослідники використовували сітчасту підкладку з тонких електродів, яка дозволяла постійно відстежувати електричну активність зростаючих нейронів. Через два місяці біологи помітили злагоджене спрацьовування цілих груп клітин. А до чотирьох-шести місяців життя органоїд демонстрував безпрецедентну узгодженість активності нейронів, що утворили безліч з'єднань один з одним.
Дослідники вивчили 39 дітей, які були народжені після вагітності строком від шести до 9,5 місяців. Картина виявилася такою ж, як і у органоїдів. Більше того, до дев'яти місяців ця активність клітин була вже порівнянна з тим, що спостерігається у новонароджених. По-видимості, розвиток органоїда справді йшов тим же шляхом, яким розвивається мозок плоду.
Разом з тим, незважаючи на те, що "жити" в лабораторії такі всіх органел можуть до декількох років, подальшого їхнього розвитку вчені не спостерігали. Чому їхній розвиток призупиняється, дослідникам ще належить з'ясувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.